Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Nidelv
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Nidelv

Bildegalleri

(1/33)
Inaktiv

Nidelv 28 fot

Ndelv 28 (kun en eier)

Modellår

1986

Lengde

28 fot

Type motor

Innenbords

Seter

11

Pris

195 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Velholdt Nidelv med kun én eier siden den var ny og ble hentet ut fra fabrikken i Arendal av oss en vårdag i 1986! Båten er fulgt opp teknisk og estetisk gjennom alle disse årene og fremstår som et veldig fint eksemplar.

Nidelv 28 er en av de mest praktiske båtene i sin klasse og har uovertruffen utnyttelse av plass. Sengeplasser i akterkabin, forkabin og eventuelt i sittegruppen ute når bordet senkes og pute legges i.

Kalesjen er skreddersydd med vinduer i alle veggene. Disse er trukket ned slik at du ser ut fra sittegruppen ute. Kalesjen har også gode gripetak på utsiden som gir sikkerhet når du går langs rekka.

Nå er den klargjort for nye eiere og kan overtas raskt. Per april ligger den på land og kan besiktiges før den settes på sjøen. Båten har ikke montert baugpropell, men er svært lettmanøvrert og vi har ikke hatt behov for det i vår tid som eiere.

Her er noen stikkord:

Godt vedlikeholdt, cirka 3500 gangtimer - serviceintervaller er fulgt av merkeverksted hvert eneste år (Ragnar Ringstad i Fredrikstad). Forøvrig: skiftet dieselslanger, og rengjort tanker 2018, systemrens foretatt 2017, nytt toalett, slanger varmtvann 2016, ny motor dreggvinsj 2016 og ny varmtvannstank montert i 2023.

Vinterlagring innendørs de siste 12 årene

Godt med skapplass og praktiske løsninger

Romslig båt med god bredde og plass til mange i cockpit

Baugstige følger med

Alt teknisk utstyr fungerer godt

Puter i cocpit og kabin er skiftet

Komplett verktøykasse medfølger og diverse annet utstyr som nye eiere kunne tenke seg å ta over etter oss. Tauverk, dregg, fendere, båtshake og alt som trengs for å legge ut på langtur.

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Nidelv
Modell
28 fot
Modellår
1986
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
105.0 hk
Motorfabrikant
Volvo Penta TAMD 30
Type motor
Innenbords
Topphastighet
14 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
3 400 kg
Lengde i fot
28 fot
Dybde
85 cm
Bredde
305 cm
Sitteplasser
11
Soveplasser
5
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
ABE243

Utstyr

Ankervinsj
Kartplotter
2-bluss Origo kokeapparat
Kjøleskap
Trykkvann m/ varmtvannstank
Vanntank 180 l
Dusj på badeplattform
Ny kalesje i 2018
Kjøkkenutstyr, serviser og bestikk
Brennstofftank 320 l

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

1672 KråkerøyLogg innLogg inn for å se hele adressen

Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

308973025

Sist oppdatert

19. april 2024, 15:23

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Nidelv
Cabincruiser