Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Fjordling 17HT
Fjordling 17HT, Total renovert, 280HK, Må sees !!!!
1965
17 fot
Utenbords
7
Pris
400 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Båten er demontert helt i molekyler og alt er bygd/støpt opp igjen etter alle kunstens regler. Alt støpe arbeid er blitt gjort etter råd og veiledning fra en av Norges beste båtbyggere.
Akterspeilet er hevet 5 cm og brønnen er hevet 8 cm. Tunnelen er kraftig forsterket og limt fast med gjennomgående syrefaste bolter. Selve akterspeilet på båten er bygd for og tåle ubegrenset med juling/motor effekt. Støpt på samme måte som de heftigste offshore løpsbåter. Dørken i båten er også laget ny.
Når det gjelder resten av båten er absolutt alt som var av krakilering i gelcoaten slipt ut, støpt og sparklet. Eneste måten og bli kvitt dette på for evig tid.
Båten er totalt strøken og det finnes absolutt ingen ting og sette fingeren på. Det begynner og bli mange fine Fjordlinger, men denne tør jeg påstå er i en egen klasse.
Absolutt alt av lanterner, pullere og beslag er originale og er blitt forniklet. Disse ser splitter nye ut.
Innredningen er selvfølgelig restaurert, foran i båten er den originale innredningen med mulighet for seng slipt ned, beiset og lakket med X antall lag med epifanes. Bak i båten er det skreddersydd en mahogni innredning, bygd av en båtbygger. Denne er også beiset og lakket mange strøk for glass finish. Puter og stoler i båten er nytt og er trekt i en mørk grå nirox med lysegrå sømmer for et tidløst og eksklusivt inntrykk.
Absolutt alt elektrisk i båten er selvfølgelig nytt, og er kun rigget med det elektriske man trenger. Ikke en hau med kabler og masse unødvendig vekt slik som i mange andre båter.
Bensinsystemet i båten er custom, egenprodusert bensintank på 67 liter med AN koblinger og Bosch 044 pumpe.
Motoren er en Mercury 2.5 EFI 280hk, 2005 modell. Siste året det var mulig og kjøpe disse fra Mercury fra nettopp 2005, så denne er av de siste komplette motorene som forlat fabrikken. Motoren har få gangtimer, men har også vært plukket helt ned i molekyler. Absolutt alle deler er lakkert på nytt, og alle foringer og andre slitedeler er nytt. Motoren fremstår på akkurat lik linje som båten NYTT.
Diverse spec på båten:
- Livorsi instrumenter
- 12” bob’s machine lift
- Syrefast sidemontert styresylinder
- Seastar rattpumpe
- Sjöberg racing fotgass
- Ultraflex innfelt kontrollboks
- Rule lensepumpe x2
- Odyssey Extreme batteri
- Bosch 044 bensinpumpe
- Ultraflex extreme gir og gasskabel
- Grant Racing ratt
- Teleflex ProTrim dobble ratthendler lift & tilt
Det medfølger en uregistrert opplagshenger og spesiallaget havnetrekk.
Her er det ikke spart på en eneste krone og det er nedlagt mange hundre arbeidstimer. Båten/motoren er og betrakte som nytt.
Sikkert mye som er glemt, men skulle du lure på noe mere. Ta gjerne kontakt
Det finnes mange hundre bilder fra restaureringen som kan sendes til kjøper.
Innbytte ikke aktuelt !
Mvh
Nicolai
45461117
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Fjordling
- Modell
- 17HT
- Modellår
- 1965
- Type
- Skjærgårdsjeep/Landstedsbåt
- Drivstoff
- Bensin
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 280.0 hk
- Motorfabrikant
- Mercury 2.5 EFI
- Type motor
- Utenbords
- Topphastighet
- 80 knop
- Lengde i fot
- 17 fot
- Sitteplasser
- 7
- Farge
- Ral 9010
- Båtens beliggenhet
- Norge
Utstyr
- Havnetrekk
- Tauverk og fendere
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.