Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
LOHI 25 - med mye seil og utstyr - GI BUD
Lohi 25
1982
25 fot
Utenbords
6
Pris
39 900 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Båten er lettseilt og leken, men samtidig stabil og god. Tidligere eiere har benyttet båten til aktiv regattaseiling, mens jeg har brukt den som nybegynner båt for å lære å seile.
Hovedkabinen har salong med hev og senk-bord, sofaer og pantry/kjøkkenkrok. Her er også en vaskekum med vannkran.
Båten har et toalettrom med en Porta Potti. Her er også skroggjennomføringer for toalett med tank, om man skulle ønske å sette inn det senere.
Den romslige akterkabinen har soveplass til to personer, i tillegg til oppbevaringsmuligheter for bagasje eller utstyr.
Forpiggen kan brukes som soveplass eller for lagring av seil og bagasje. Batteri og hovedbryter ligger under gulvet i forpiggen.
Seilgarderoben er av god kvalitet. Den består blant annet av to spilede genoaer (størrelse 1 og 2) i kevlar fra Elvstrøm Sails. Det spilede hovedseilet er fra UK-Halsey Sailmakers, og det er mulig å reve dette i mye vind.
Båten har erfaring som regattabåt, noe disse seilene er et tydelig tegn på. Det er lett å stramme og slakke dem slik at de hele tiden står godt i vinden. Seilingen blir derfor både morsom og effektiv.
Båtens rigg, utstyr, skrog og interiør har jevnlig blitt oppgradert og vedlikeholdt, men båten er selvfølgelig ikke ny og har derfor noen bruksmerker.
Seilbåten er utstyrt med en 9,9 hester Yamaha utenbordsmotor. Den gir plass til akterkabinen, samtidig som den fjerner bekymringer man gjerne har med eldre innenbordsmotorer.
Dette er en flott overnattingsbåt der man har vanvittig god plass i forhold til at båten kun er 25 fot.
Kan være behjelpelig med båtplass i Horten ut sesongen.
GI BUD / Innbytte
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Andre
- Modell
- Lohi 25
- Modellår
- 1982
- Type
- Seilbåt/Motorseiler
- Drivstoff
- Bensin
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 10.0 hk
- Motorfabrikant
- yamaha
- Type motor
- Utenbords
- Topphastighet
- 7 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 2 200 kg
- Lengde i fot
- 25 fot
- Dybde
- 150 cm
- Bredde
- 280 cm
- Sitteplasser
- 6
- Soveplasser
- 4
- Farge
- hvit
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- BAZ598
Utstyr
VHF-Radio (ny i 2010) med antenne i toppen av riggen (ny i 2010)
12V/90Ah AMG batteri (nytt i 2018)
Omformer/inverter 12v til 220v (ny i 2018)
Lanterner (ny LED-topplanterne i 2010)
Radio/CD-spiller
Pantry med vaskekum og ferskvannspumpe
Bærbart kokeapparat med gass (nytt i 2015)
Portabelt toalett
Dregg, fendere og fortøyningstau
Seil:
Genoa 1 i kevlar fra Elvstrøm Sails (ny i 2006)
Genoa 2 i kevlar fra Elvstrøm Sails (ny i 2006)
Storseil med rev fra UK-Halsey Sailmakers (nytt i 2004)
Spinnakker m/ spinnakkerbom
Diverse turseil
Tar forbehold om feil i årstall og utstyr da dette er hentet fra tidligere eier.
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.