Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Andre
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Andre

Bildegalleri

(1/17)
Inaktiv

Unik katamaran med gode sjøegenskaper og masse plass (under 15m)

Undertun Catamaran Yacht

Modellår

2013

Lengde

50 fot

Type motor

Innenbords

Seter

Ikke oppgitt

Pris

4 350 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Vi legger ut for salg en unik katamaran med meget gode sjøegenskaper. Båten er bygget for å kunne gi særs romslige forhold, gode sjøegenskaper og samtidig være under grensen for kystskipper sertifikat. (14.94m i målebrev) Skroget er designet av Ola Lilloe-Olsen, og overbygget av Steinar Undertun. Skroget som ble ferdigstilt hos Undertun Marine er bygget under selvbygg regelverk, og er nå fritt omsettbar.

Innvendig er båten kledelig kledd med Alcantara Paneler fra Fjord Design, Bjørk Høytrykk laminatpaneler, og det er utstrakt bruk av valnøtt heltre gjennom hele båten.

Akterut på båten er det en romslig spisegruppe med plass til 10+ gjester. Det er og plass til en liten salong på styrbord side. Forut for spisestuen finner en ett romslig kjøkken/bysse, der det er plass til å lage mat til mange gjester. Det er utstyrt med komfyr, platetopp og kjøleskap; alle på størrelse med det man finner i et hus. Den praktiske kjøkkenøyen er ypperlig til matlaging og matservering. Her kan man lage mat til både familien og små arrangementer.

Midskips finner en TV-Stuen med 55'' flatskjerm på vegg og god plass til hele familien

Master Cabin er utrustet med 150cm dobbeltseng, og egen walk-in garderobe.

Gjestelugar er utrustet med familiekøye for 2 voksne og 1-2 barn.

Akterut er det i begge skrogene tilrettelagt for ytterligere 2 lugarer.

Styrbord skrog er tilrettelagt for vaskemaskin og tørketrommel. Her har en ett romslig vaskerom med 1,8m ståhøyde. Styrbord skrog er tilrettelagt som ett romslig lager / teknisk rom

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Andre
Modell
Undertun Catamaran Yacht
Modellår
2013
Type
Yacht
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorfabrikant
Cummins
Type motor
Innenbords
Topphastighet
22 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Lengde i fot
50 fot
Bredde
600 cm
Farge
Hvit/Antrasitt
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
LG7833

Utstyr

Båten er meget godt utstyrt og under presenteres en forkortet liste med det viktigste

Fremdrift:
Motor: 2 x Cummins 5,9, Marinisert 2013
Gir: ZF 85A med sluring
Hjelpemotor: Fisher Panda 5000i
Sleipner SidePower SE130 Fremme og Bak, med fjernkontroll

Elektro:
32A distribusjon direkte fra land, eller 16A +16A boostet fra batteri/generator
Victron Quatro 5000 Inverter
800AH batteribank
Stort Mastervolt CZONE distribuert kontroll system for lys, vifter, pumper, overvåkning av strøm og mye mer
2 stk iPad + eget dedikert CZone panel for vising av cZone styring
Mastervolt isolatorer for 24/12V på bro

Navigasjon:
Full "glass bro" med 2 stykk 27 tommers monitorer som viser Kart, Radar, Ekkolodd, AIS, Kamera, Navigasjonsdata og mye mer. Navigasjon er meget behagelig med Follow-up stikke på venstre armlene og mus for operasjon av "glass bro" på høyre.

Furuno TimeZero Professional Multifunksjons Navigasjon
2 x 27 tommers Marine Monitorer
Furuno DRS6A-NXT Radar
Furuno DFF1 Ekkolodd
Furuno SC30 Satelittkompass
Furuno GP-330 GPS
Furuno FM4800 VHF/AIS
Simrad AP28 Autopilot (AC42, FU80 Follow-up stick)
5 stykk IP kamera for overvåkning av motorrom + SB/BB/Hekk kamera for dokking

Kjøkken /Bysse
Bosch Komfyr 230V
Induktiv komfyrtopp
Elektrolux Kjøleskap 380 liter

Annet:
Jets Vacuume Toalett
230V trykkvannsystem
Mitsubishi Varmepumpe med 2 innedeler
Quick Ankervinsj

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

6057 Ellingsøy
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

180730081

Sist oppdatert

14. mai 2021, 12:50

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Andre
Yacht