Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Albin
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Albin

Bildegalleri

Klassiske linjer (1/46)
Inaktiv

Albin Ballad

Oppgradert og velholdt seilbåt med mye utstyr - klar til bruk!

Modellår

1977

Lengde

30 fot

Type motor

Innenbords

Seter

7

Pris

115 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

En veldig trygg, morsom og koselig seilbåt som passer godt for familieseiling, de som vil lære å seile eller de som ønsker et relativt rimelig alternativ. Flere har også vært på jordomseiling med Ballad - her er mulighetene mange! :)

Båten skiller seg ut som godt vedlikeholdt og oppgradert på markedet. Den er klar for bruk og båtplass kan disponeres ut sesongen. Vi er en familie på tre som har brukt den mye de siste årene, men vi selger den nå siden vi vil kjøpe en mindre båt for å seile regatta.

Båten kan sees og prøveseiles etter avtale.

Litt om båttypen:
Albin Ballad er en trygg og morsom seilbåt som passer både for nybegynnere og de med lang erfaring. Båten ble opprinnelig konstruert for regatta, men ble raskt en populær familie- og turseiler. Den har gode seilegenskaper, og skjærer veldig fint i sjøen. Det er en stødig båt, samtidig som man kommer tett på sjøen når man seiler. Det gjør at den egner seg veldig godt for å lære. Enkel å seile alene.

Båten har klassiske fine linjer, med hyggelig og velholdt interiør med alt som trengs for ferier hvis man ikke er avhengig av ny båt med dusj o.l. Den har et toalett som fungerer fint, vask, kjøleskap og gassblusser.

Båten ble konstruert av svenske Rolf Magnusson. Det er et aktivt Ballad-miljø i Sverige, og fortsatt en del interesse blant Ballad-eierne i Norge. For mer info om båten, se linker nederst.

Vi kjøpte båten i 2015, og både vi og forrige eier har gjort oppgraderinger og vedlikeholdt den godt. Puter, tekstiler og seil er oppbevart tørt innendørs i vintersesongen. Selges fordi vi ønsker en mindre båt for regattaseiling i Oslo.

Nye oppgraderinger vi har gjort:
- Oppgraderinger av det elektriske i 2018
- Nye luker i teak finér 2018
- Nytt furlex selden rullesystem til genoan (verdi over 20000 kr) 2017
- Ny dynamo 2016
- Nye forbruksbatterier (ett i 2016 og ett i 2019)
- Nye pedaler for ferskvann- og sjøvannsinntak (2019 og 2017)

Løpende vedlikehold har bl.a. vært vinterkonservering, polering og bunnstoff før hver sesong. Har også byttet mye tauverk, olje- og dieselfiltre, impeller og reimer. Motoren fungerer veldig godt. Det har ikke vært problemer med start eller motorgange.

Litt inspirasjon fra jordomseilere:
- https://www.aftenposten.no/norge/i/7dvgV/Hjem-etter-fire-ar
- https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://balladklubben.se/filer/papa_blondie.pdf&ved=2ahUKEwizttWK0fvjAhVno4sKHS5yCzcQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw1pXl5miYfw3z6jBZpuW2se

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Albin
Modell
Ballad
Modellår
1977
Type
Seilbåt/Motorseiler
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
18.0 hk
Motorfabrikant
Yanmar 2GM20 F (ferskvannskjølt)
Type motor
Innenbords
Topphastighet
7 knop
Lystall
1.08
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
3 300 kg
Lengde i fot
30 fot
Dybde
155 cm
Bredde
296 cm
Sitteplasser
7
Soveplasser
5
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
1721

Utstyr

Oppgraderinger av det elektriske 2019
Nytt rullesystem til genoa (furlex selden 2017 - verdi 22000)
Raymarine kartplotter (2006)
Autopilot
Genoa (fra 2010, en reparasjon hos Aker, UV-beskyttelse)
Storseil (fullspilet, eldre, men velfungerende)
Eldre genoa og storseil som ekstraseil
Stormfokk (ukjent alder)
6 vinsjer (2 solide Harken selftailing - god standard)
2 vinsjhåndtak
Nye fall og skjøter i 2017
Radio/CD m/flere høytalere
Brannslukker
Hestesko redningsbøye
40 m Ankorlina
Anker m/kjetting
Bomkapell
Sprayhood (ny i 2013)
Cockpitkalesje (heldekkende)
Kjøleboks
Syrefast septiktank
Mye tauverk og fendre
Landstrøm
Yanmar motoren ny i 1990 med foldepropell på fast aksling.
Badestige
Cockpit bord
Teak i cocpit (ny i 2013)
Nye luker i teak finér til inngangen (ny i 2018)
Puter med alcantara stoff (nye i 2013)
Pumpe toalett fra Jabsco (nytt i 2014)
Gass komfyr (ny i 2013)
Gassbeholdere (to nye i 2018)
Batterier (1 batteri fra 2019 + 1 fra 2016 + 1 ekstra startbatteri)
Puter til å ha ute
Flagg (nytt i 2016)
Diverse reservedeler til motor og rigg følger med.


Annet:
Mikuni varmeapparat som ikke er brukt, men som forrige eier oppga at antaglig fungerer ved å bytte noen deler.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

0651 OsloLogg innLogg inn for å se hele adressen

Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

114745284

Sist oppdatert

21. august 2019, 05:04

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Albin
Seilbåt/Motorseiler