Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
NY HØSTPRIS NEDSATT 200 000,- KLAR FOR LANGTUR, INGEN OVERASKELSER
Carena flexible 38
1988
38 fot
Innenbords
6
Pris
350 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Her får du masse båt for pengene og lite overaskelser, da båten er gjennomgått fra bunn til topp de 4 siste årene. Og genererlt godt vedlikholdt i alle år. Trygg og god stålbåt, flott for norske forhold og kryssing av de store hav.
Vi kjøpte båten i Marseille i 2016 ( båten er norsk registrert og momset inn til Norge) og har siden da seilt den i Middelhavet ,og i våres opp til Norge. Alt fungerer tipp topp ,og lite som må gjøres. Hun bør taes opp til våren for litt kosmetisk kjærlighet. Litt overflate rust på dekk, nytt strøk med bunnstoff, ellers bør puter i cockpit byttes ut.
Vi som eiere har bodd i båten siden januar. I våres seilte vi henne til Norge vi er begge sjøfolk av yrke, og har vært flinke med vedlikehold underveis. Vi velger å selge da vi nå skal til fjells for en periode, før havet kaller igjen.
Båten har båtplass i Oslo ut september som inngår i prisen. Kanskje også mulighet for videre leie av båtplass ( må avtales med marina)
-Merke: Carena
-Modell: Flexible 38
-Designer: Hielke Lemstra
-Byggeverft: GM Yachting Stellendam, Nederland
Flott trygg Kvalitetsbåt fra Nederland bygget i 1988, på verftet GM Yachting i Nederland. Båten er bygd med Corton stål (det betyr at eventuell rust som oppstår danner en hinne over stålet og kapsler inn metallet slik at rustprosessen går betydelig tregere enn ved vanlig stål) .
.
Kvaliteten gjennom hele båten holder samme standard som den på båter som HR, Najad og Malø.
Båten bærer preg av lite bruk, og ser ut til å ha blitt godt oppfulgt og behandlet av de 3 forrige eierne.
Første eier i Nederland kjøpte båten ny i 1988, og solgte den til en nordmann i 1994.
Båten ble da seilt hjem til Norge og har frem til 2014 siden blitt brukt til kortere seilaser på sørlandsområdet. 3 eier kjøpte båten i 2014. De brukte 2014 og 15 til å og oppgraderte båten for langtursseiling med masse nytt utstyr og vedlikehold av skrog, løpende rigg med mer.
Jeg kan fortelle mye mer om båten og turen, men det er kanskje best for de som er interessert å ring for mer info.
Prisen er fast, ingen bud. Vi kjøpte båten for 500 000,- og har lagt inn en del penger i den, det samme med de forrige eierne. Vi har alle papirer og dokumentasjoner på båten fra den var ny.
Fair winds!
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Andre
- Modell
- Carena flexible 38
- Modellår
- 1988
- Type
- Seilbåt/Motorseiler
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 50.0 hk
- Motorfabrikant
- Perkins
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 7 knop
- Byggemateriale
- Annet
- Vekt
- 12 000 kg
- Lengde i fot
- 38 fot
- Dybde
- 165 cm
- Bredde
- 350 cm
- Sitteplasser
- 6
- Soveplasser
- 5
- Farge
- BLÅ
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- 257566470
Utstyr
-Simrad 3g radar 2014
-Simrad stasjonær vhf 2015
-Navionics kartbrikker hele Norge og Europa
-Em-track pro ais sender og mottaker 2015
-ecosounder 2017
-Viking RescYou redningsflåte 6 manns i container 2014
-Aries vindror(eldre modell, nyoverhalt 2015)
-Ardic 3kW diselvarmer
-Toalett nytt 2017 (kan velge tank eller rett ut)
-Automatisk lensepumpe
-Komfyr med 3 bluss og stekeovn
-Kjøleboks
-2 gassflasker
-Cockpitkalesje
-Sprayhood
-Trekk til styrekonsoll
-Bomtrekk
-Led lys hele båten 2015
-Victron blue energy Solcelle panel 2x 80 2015
-30amp mppt laderegulator med eksternt display
- 1x startbatteri agm 60amp 2x forbruksbatteri agm 140amp 2017
-Stor genoa på furlex 200. seil fra 2005 veldig bra stand
-Fokk på cutterstag, veldig bra stand.
-Uværsseil på cutterstag, veldig bra stand
-Storseil. ok stand.
-Mesanseil. ok stand.
-Spinnaker ubrukt. bra stand
-90% av fall og skjøter er nytt 2016
.-Ny stormast mast og ny stående rigg 2016
-Rocna Vulcan galvanisert anker 20 kg. 2015
-50 meter ankerkjetting. 2015
-Vanntank 400 liter
-Diseltank 250 liter
-Septikktank 80 liter
-Reserve slipesett til motor
-Reserve dynamo
-Reserve olje og diselfilter
-Reserve impeller
- Redningsvester
- reservedeler for rigging etc
-Registrert i småbåt registeret, har alle papirer og gamle skjøter på båten så skal være en lett sak å få hun NOR registrert.
- Masse mer
Ønsker du å kjøpe lettbåten, motor, overlevelsesdrakter, håndholdt vhf, epirb er det muligheter for dette.
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.