Bildegalleri
Whippet hannvalp f. 27. august 2023
Til salgs
20 000 kr
Beskrivelse av varen
Vi har en whippet hannvalp igjen av et kull på 8 som ble født 27. August 2023. Han er en skikkelig go’gutt og leveringsklar. Vi har begynt med burtrening, og han er med på tur i skogen, på bilturer og på jobben vår. Han er en trygg, sosial og trivelig liten gutt som også er vant med barn. Vii søker et godt familiehjem, men er du interessert i utstilling også, så er det bare gøy. Han leveres vaksinert og chippet med Euro pass, og du får med en «valpepakke» med blant annet fōr, Om du er interessert i lille Finley, ring oss gjerne for en prat.
Mor og far er begge trivelige familiehunder med godt gemytt, og de bor begge hos oss. Her bor også mor, far, bestemødre og oldemor Thelma. Foreldrene Dixie (Barolito's Dixieville By Ludo) og Eagan (Barolito's Eagan By Harry) er registrerte whippets i NKK (Norsk Kennel Klubb) og de tilhører 3de generasjon av whippets hos oss. Det er ingen krav til helsetesting av whippet før avl, men vi har øyelyst, hjertesjekket samt røntget for HD, AD og LTV (rygg) gjennom tre generasjoner. Resultatene er offisielt registrert på dogweb.no og incoc.fi. Vi har også avlsforsikring i Agria.
Begge foreldre har de gode resultater fra utstillingsringen. For oss som oppdretter, er utstilling en måte å kvalitetssikre at individer som skal benyttes i avl innehar de egenskaper en whippet skal ha. Det kan være blant annet gemytt og eksteriør. Dixie og Eagan har også prøvd seg på "filla", og vil etterhvert forhåpentlig få lisens for Lure Coursing. For å se hva det er, følg denne linken: http://lurecoursing.no/ .
Du/dere må være villig til å forplikte deg/dere i mange år fremover. Rasen whippet omtales som positiv, omgjengelig og tilpasningsdyktig, og den trives sammen familien sin. Mange tror at denne rasen er nervøs og skjør, men vi lover at whippet ikke er en "pinglehund". Likevel kan whippeten være meget aktiv de to-tre første årene, og det er viktig at man har tid og lyst til å ta på seg denne oppgaven med en valp og unghund i huset. Som regel faller alt på plass når de er voksne, og man får en trivelig følgesvenn i mange år. Ute trives de med oppgaver, og de kan godt prøves innenfor grener som lydighet, spor, LC eller agility. Hos oss er det viktig at de får turen sin hver dag og gjerne løpe fritt under trygge forhold. Man må imidlertid være klar over at en whippet har jaktinstinkt. Inne er de rolige og ligger gjerne tett inntil en varmekilde.
Våre valper skal først og fremst være familiemedlemmer, og som med alle andre levende vesener, har de alle ulike personligheter.
Stamtavle:
https://whippet.breedarchive.com/virtual_animal/view/f-kullet-eagan-og-diixie-3aabadc3-a8a7-4a74-90d6-edf43da9c75a
Er dette rasen for deg og du vil bli bedre kjent med oss, så ta kontakt på telefon for en prat. Besøk gjerne vår hjemmeside www.kennelbarolito.com eller vår facebookside https://www.facebook.com/Kennel-Barolito-478058065714970
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 21.12.2023 kl. 15:49 ・ FINN-kode: 312338056
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt





