INAKTIV
Etiketter
Til salgs
Elektro
Etiketter for elektronikkindustrien er krevende. Det stilles ofte krav om at etiketten har lang holdbarhet, og ikke minst at limet takler vanskelige overflater.
I tillegg kombineres dette ofte med behov for variabel informasjon på etiketten.
Vi kan tilby ferdig printede etiketter med serienummer, strekkode og annen variabel informasjon.
Etikettene er godkjent i bransjen gjennom ordninger som UL, CSA, RoHS og lignende.
Kjemisk/teknisk
Her stilles det store krav til holdbarhet, lim og trykkvalitet. Typiske produkter er malingsspann, løsemidler, oljeprodukter, såpe, gjødsel og mye mer. Det er langvarig utendørslagring som er utfordringen, eller trykkvalitet og mange varianter. Uansett skal informasjonen alltid være leselig i hele produktets levetid.
Lager/logistikk
Til merking av kartonger, paller og annen transportemballasje produserer vi store mengder nøytrale etiketter, det vil si uten trykk. Mange ønsker også etiketter med et ferdig standardtrykk, med åpne felter for printing av egen informasjon
Logistikketikettene leveres i det materialet som er best egnet til kundens behov. Det vanligste er termopapir som kan brukes i thermoprintere. Kunden benytter dermed sin egen etikettskriver for selv å printe vareinformasjon, innholdsfortegnelser, fraktinformasjon (EDI) osv.
Vi har mange standardformater. Vi selger for øvrig hele systemer for deg som har behov for det. Printer, programvare, etiketter, strekkodelesere og opplæring tilbys.
Næringsmiddel
De største volumene vi produserer går til næringsmiddelindustrien. Matvarer skal selge og etiketten får ofte hovedrollen i så måte. Etiketten skal se fargerik og smakfull ut, og i tillegg skal det hos produsenten merkes med variabel informasjon som for eksempel ”best før” eller batch nr. Dette tar vi høyde for i valg av etikettmateriale.
Øl, vin og sprit er en annen spennende bransje vi leverer til. Kravet til innovative løsninger er stort, og vi samarbeider nært både med produksjonssted og designbyrå for sammen å få til et perfekt resultat. Alt for å gi deg som kunde mer salg.
Farmasi
Dette er en bransje i stor vekst. Her stilles det store krav til nøyaktighet,
men også store krav til design og trykkvalitet. Vi skreddersydd for etiketter til helsekost og farmasøytiske produkter.
Vi kan trykke på mange materialkvaliteter og kan kombinere høykvalitetstrykk med foliering i gull eller sølv, lakk, laminering og silketrykk. Ved behov kan vi også serienummerere rullene på bakpapiret slik at forbrukskontroll kan foretas.
Kosmetikk og hygiene
Produkter som kosmetikk, såpe, sjampo og lignende, har i alle år hatt etiketter med spennende effekter for å fremheve salget. Dette ser vi etter hvert også på vaskemidler og andre home care-produkter.
Spennende materialer kombinert med trykkteknikker som silketrykk og foliepreg brukes ofte for å få kundenes oppmerksomhet.
Øvrige bransjer, etikettbehovet dreier seg om profilering av firma og produkter. Etiketter til for eksempel vindusdekorasjon, display, reklame og annen blikkfangende profilering eller utsmykning.
Vi kan tilfredsstille de aller fleste ønsker og behov. Når trykket i tillegg blir av fotografisk kvalitet.
Ønsker du noe spesielt, tilbyr vi effekter som lakk, foliepreg, silketrykk, preg (embossing), laminering.
Printere og karbonbånd
Det stilles stadig høyere krav til merking av både produkter og emballasje. Vi tilbyr derfor termotransferfolier av høy kvalitet. Enten tilpasset enkle bordmodeller eller store printere til industrielt bruk.
Vi tilbyr i hovedsak 3 kvaliteter, wax – wax/resin – resin. Vi kan også tilby termotransferfolier i et utvalg av farger.
Passer til de mest kjente printerne på markedet som Zebra, Sato, Datamax, TSC, Intermec, Cab og Honeywell.
Tilstand | Ny |
---|