Bildegalleri
Gaming pc gtx 1080, 6600k
Til salgs
13 500 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Brukt
Selger min litt unike pc som ble bygget som et gøy sideprosjekt, studerer IT ved Uia. Derfor har jeg ikke nok tid til å bruke den, laptopen min er for det meste kraftig nok til å gjøre jobben
Asus Z270 Gaming M7
Et monster av et hovedkort med en prislapp på rundt 3000 når jeg kjøpte det. Har en veldig grei knapp for å la hovedkortet automatisk overklokka prossessoren. Hvis du vrir den til max så ligger prossessoren på rundt 4.8 GHz stabilt. Den blir ikke for varm heller da jeg har en custom loop med vannkjøling.
i5 6600k definitivt den delen i pcen som er "svakest" heldigvis blir den overklokket av hovedkortet så det blir ikke et problem, ville kanskje byttet til en 7700k om noen år. Grafikkortet gjør for det meste jobben og har aldri merket at prossessoren holder grafikkortet igjen, såkalt bottlenecking. Har delidded den med thermal grizzly conductonaut for å få mye bedre temps, standard intel pasta er forferdelig
Asus GTX 1080 Strix
Asus sitt GTX 1080 med tre vifter og rgb kontroll er jo bare et beist av et skjermkort i tilegg til at det ser bra ut! Jeg måtte selvfølgelig kjøpe et Cooler master vertikal gpu kit for å vise det fram fra sin beste side. Det er RGB lys i både skjermkortet og hovedkortet som kan styres.
Corsair AX 860
Når jeg skulle velge psu var det ikke engang et spørsmål om hvilken jeg skulle velge, Corsair AX 860 med individually sleeved røde kabler ser rett og slett helt rått ut! Kabinettet gjør det også nærmest umulig å gjemme kabler så da måtte jeg gå for noe som bare ser rått ut overalt. Er også 80+ Platinum certified.
SSD
256GB med M.2 NVME lagringsplass for lynrask lagring og en Sata 128GB ssd for det lille ekstra.
Kabinettet
Cougar conquer ser ut som noe fra en annen verden så hvis du liker å skille deg ut så er dette definitivt pcen for deg.
https://www.proshop.no/Kabinett/Cougar-Conquer-Kabinett-Miditower-Svart/2600098?utm_source=prisjakt&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite
RAM
Hyperx 2x8GB kit 2400MHz DDR4
16GB med ram og 2slots ledige for senere oppgradering.
Vannkjøling
1x 360mm Barrow radiator i toppen og 1 EK240 radiator i fronten. push pull med 6vifter på 360mm radiatoren og 2vifter montert i fronten på 240radiatoren.
Pumpa er EK litt usikker på hvilken. Brukt EK Cryofuel Blood red. Følger med rett over en halv flaske som ble til overs.
Specs:
i5 6600k
Asus z270 Gaming M7
HyperX 16GB DDR4 2400MHz
Cougar conquer
Corsair AX860i
Cooler master vertical gpu mount
Asus gtx 1080 Strix Advanced Edition
Intel 256GB M.2 nvme ssd
128GB ssd Sata
360mm + 240mm radiator
8x120mm vifter
Følger også med IO shield da kabinettet ikke støtter det, og kablene som er til overs til strømforsyningen.
Ser helst at det hentes men om det er helt umulig kan sending bli en mulighet.
Gjerne ta kontakt om du har noen spørsmål
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 11.10.2018 kl. 16:46 ・ FINN-kode: 129069960








