Her er du

FINN/Jobb/Søk/Rogaland/Stavanger

IT tekniker

ASP Data Center AS

  • Frist Snarest
  • Ansettelsesform Fast

Vil du jobbe tett på kritisk IT-infrastruktur og moderne datasenterteknologi?

ASP Data Center er i sterk vekst og søker nå en IT-tekniker som vil spille en viktig rolle i driften og utviklingen av våre datasentre.

Hos ASP Data Center blir du en del av et selskap med høye ambisjoner, korte beslutningsveier og stor gjennomføringskraft. Rollen gir betydelig ansvar og muligheten til å jobbe tett på kritisk IT-infrastruktur, samtidig som du får utvikle deg videre i et selskap med høy teknisk kompetanse og spennende vekstplaner.

Om rollen

Som IT-tekniker vil du være en viktig del av den daglige driften av ASP Data Centers datasentre. Du vil jobbe tett på infrastrukturen og få ansvar for et bredt spekter av operative og tekniske oppgaver – fra mottak og installasjon av utstyr til feilsøking, dokumentasjon og kundestøtte.

Du vil samarbeide tett med Site Manager, driftspartnere, kunder og tekniske fagmiljøer, og bidra til å sikre stabil, effektiv og profesjonell drift av våre anlegg i Norge og utlandet.

Reising må påregnes i perioder, da ASP Data Center opererer flere datasentersiter i Norge og utlandet.

Du vil få ansvar for

  • Rack & stack av servere, lagrings- og nettverksutstyr

  • Kabling, merking og patcharbeid i henhold til etablerte standarder og dokumentasjonskrav

  • Mottak, registrering og klargjøring av leveranser

  • Installasjon, utskifting og oppgradering av serverkomponenter og annet IT-utstyr

  • Feilsøking og håndtering av hardware-relaterte problemer på servere og nettverksutstyr

  • Administrasjon av kundetilganger og tilgangskontrollsystemer

  • Oppfølging av kundehenvendelser og serviceoppgaver gjennom ticketing-systemer

  • Dokumentasjon av utført arbeid og oppdatering av teknisk informasjon

  • Bidra til orden, sikkerhet og løpende vedlikehold i datasenterlokalene

  • Støtte Site Manager og øvrige driftsressurser ved behov

Kvalifikasjoner

Vi ser etter en praktisk og løsningsorientert IT-tekniker som trives med å jobbe tett på kritisk infrastruktur og tekniske installasjoner.

Du har erfaring fra datasenterdrift, IT-infrastruktur eller lignende tekniske miljøer, og motiveres av å kombinere operativt arbeid med teknisk problemløsning.

Vi ser gjerne at du har:

  • Erfaring med datasenteroperasjoner eller drift av IT-infrastruktur

  • Praktisk erfaring med servere, lagringssystemer og nettverksutstyr

  • Erfaring med kabling, merking og fysisk installasjon av IT-utstyr

  • Kjennskap til Linux-kommandolinje og grunnleggende nettverksdiagnostikk

  • Erfaring med ticketing-systemer som ServiceNow, Jira eller tilsvarende

  • God teknisk forståelse og evne til systematisk feilsøking

  • Førerkort klasse B

Det er en fordel om du har:

  • Fagbrev eller høyere utdanning innen IT, automasjon, elektro eller tilsvarende

  • ITIL-sertifisering eller interesse for å ta sertifisering

  • Erfaring fra datasenter-, telecom- eller driftsmiljøer med høye krav til tilgjengelighet

Hvem er du?

Som person er du strukturert, serviceinnstilt og kvalitetsbevisst. Du tar ansvar for egne oppgaver og trives med å jobbe i et miljø der både presisjon og gjennomføringsevne er avgjørende.

Du er praktisk anlagt og liker å løse tekniske utfordringer. Samtidig er du opptatt av dokumentasjon, orden og etterlevelse av prosedyrer.

Du kommuniserer godt med både kunder og kollegaer, og evner å representere ASP Data Center på en profesjonell måte.

Du trives i et miljø med høyt tempo, stor påvirkningskraft og korte beslutningsveier, og motiveres av å være en del av et selskap i sterk vekst.

ASP Data Center

Hos ASP Data Center blir du en del av et ambisiøst og raskt voksende selskap som bygger neste generasjons datasenterinfrastruktur. Du får en sentral rolle i den daglige driften av våre datasentre og muligheten til å arbeide med kritisk infrastruktur som danner grunnlaget for morgendagens digitale tjenester.

Vi tilbyr et miljø preget av høy kompetanse, samarbeid og teknologisk utvikling, med korte beslutningsveier og stor tillit til den enkelte. Her får du muligheten til å jobbe tett på moderne teknologi, internasjonale kunder og spennende prosjekter i et selskap med store vekstambisjoner.

I tillegg tilbyr vi konkurransedyktige betingelser, gode forsikringsordninger og gode muligheter for faglig og personlig utvikling.

Søk nå

Ønsker du å jobbe tett på kritisk IT-infrastruktur og være med på å bygge fremtidens datasentre? Vi vurderer søknader fortløpende og ser frem til å høre fra deg.

Ferdigheter
AI-generert

  • Adgangskontroll
  • Bruke IKT-billettsystem
  • Datalagringsløsninger
  • Datasenter
  • Hardware og software installasjon
  • IKT-infrastruktur
  • Kabelføring
  • Servere (IT)

Om arbeidsgiveren


  • Sektor: Privat
  • Sted: Knud Holms Gate 8, 4005 Stavanger
  • Hjemmekontor: På kontoret
  • Bransje: IT, IT - maskinvare
  • Stillingsfunksjon: Drift/Operations

Nøkkelord

datasenter, it infrastruktur, servere, lagringssystemer

  • Bilde 1 av 1 i jobbannonse-galleriet
ASP Data Center AS logo

Spørsmål om stillingen

  • Kontaktperson: Petter Alfsen
  • Stillingstittel: Partner
  • Mobil: 92 05 43 76
Send meldingSend SMS
  • Bli kjent med ASP Data Center AS
  • Hjemmeside
  • Flere stillinger fra ASP Data Center AS

340 følger dette firmaet

Firmaets beliggenhet

Knud Holms Gate 8, 4005 Stavanger

Kart

Annonseinformasjon

  • FINN-kode 467107126
  • Sist endret 15.6.2026, 15:38
Rapporter annonse