Bildegalleri
Volvo V70
D5
2005
564 000 km
Manuell
Diesel
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for LJ61078
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Hatt bilen i 5 år, og vært en veldig komfortabel bruksbil. Gått mye til fram og tilbake jobb, pendling til og fra skole og fritidsbruk. Denne er svenskimportert og har 7 seter, men den ble kun registrert for 5 seter i Norge ( 2 seter i bagasjen som kan brettes opp) Den er tidligere eid av min tidligere stefar og så min mor før jeg overtok den, så gått lenge i familien og tatt godt vare på. Før jeg overtok hadde bilen nylig vært på verksted for å bytte pakning mellom girkasse og motor.
Bilen er blitt gjort service på hver 20k km. Motor og gir virker veldig bra i forhold til hvor langt den har gått. Starter alltid og ikke vært no problem. Har vært byttet hjulagre og bærekuler forran fra forrige EU kontroll, byttet glødplugger og batteri for et par år siden og størdempere bak. Nye sommerdekk på den.
Men det er også feil ved bilen. Som man ser på bildene begynner det å bli mye rust rundt om på bilen. Den lager klunkelyder forfra når man kjører over humpler. Viskermotor bak er defekt, og spylerpumpe til spylervæske. Ac fungerer heller ikke og har hatt bilen på feilsøking og fant ut det var kompressoren. Vifte knappen fungerer innimellom. Turbo begynner å blir dårlig, men bruker ikke olje.
Utenom dette er det en veldig god bil og kjøre, og ikke minst veldig billig å kjøre, bruke og eie. Det er oppgraderte høytalere i alle dørene (Cerwin vega) og 2x12 basskasse baki med 1200 watt forsterker. Kan også følge med 450 watt forsterker og lydplanke uten no ekstra for det. Mener også at jeg har alle plastmattene til den liggende et sted.
Anbefaler å komme og se og prøvekjøre!
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 942 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 15 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Volvo
- Modell
- V70
- Modellår
- 2005
- Karosseri
- Stasjonsvogn
- Drivstoff
- Diesel
- Effekt
- 163 hk
- Slagvolum
- 2,4 L
- CO₂-utslipp
- 171 g/km
- Kilometerstand
- 564 000 km
- Drivstofforbruk
- 5,5 L / 100 km
- Girkasse
- Manuell
- Maksimal tilhengervekt
- 1 800 kg
- Hjuldrift
- Forhjulsdrift
- Vekt
- 1 578 kg
- Seter
- 7
- Dører
- 5
- Størrelse på bagasjerom
- 485 L
- Farge
- Blå
- Bilen står i
- Norge
- Neste frist for EU-kontroll
- 31.08.2026
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- LJ61078
- Chassis nr. (VIN)
- YV1SW796252482321
- 1. gang registrert
- 30.11.2004
- Eiere
- 4
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Air Condition
- Antispinn
- El-sidespeil m. varme
- Elektriske speil
- Justerbar korsryggstøtte
- Sentrallås
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja.
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.