Bildegalleri
POP WORKSHOP – SONG OF THE PTERODACTYL - FUSION PROG ESS - JOHNNYROCK
Til salgs
Frakt fra 69 kr + Trygg betaling 162 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
POP WORKSHOP – «SONG OF THE PTERODACTYL» (1974)
Svensk prog/jazz/rock/fusion-supergruppe dette som ga ut et par essensielle album tidlig på 70-tallet som man sjelden eller aldri ser i dag.
Pop Workshop bestod her på sitt andre album av Wlodek Gulgowski (kjent fra Made In Sweden) på keyboards, Zbigniew Namysłowski på sax, gitargud Janne Schaffer på ja selvsagt gitarer, Mads Vinding på bass (spilte med Dexter Gordon i 1970) og jazzrock-guru Tony Williams på trommer. Sistnevnte spilte med Miles Davis på 60-tallet og dannet Tony Williams Lifetime i 1969. Ingen smågutt fra England hentet inn i dette svenske kortlevde bandet.
Det er Wlodek Gulgowski og Zbigniew Namysłowsk som har skrevet alt materialet. Fire lange og spennende låter på hver side av vinylen. Denne ble første gang sluppet på CD i 2024. Denne originalen er 52 år gammel. Og fortsatt svært relevant musikalsk.
Du kan spore elementer av Mahavishnu Orchestra, Soft Machine, Weather Report og kanskje litt proggy Jethro Tull på et album som har høy rating blant de som skatter denne type musikk fra denne tidsepoken. Det er ingen svenske folk-elementer her som de fleste svenske band hadde så dette er spesielt,
Utgivelsen på Grammofonverket er den ultimate originalen, men albumet ble også sluppet like etter på Midnight Sun labelen i Sverige. Et eksemplar av samme klasse SOM NYTT som jeg selger er lagt ut for 5000 kr. Bare nevner det ift min pris.
DENNE ER SOM NYTT. DEN SVENSKE ORIGINALE UTGAVEN FRA 1974 MED TOPP LYD.
Dette er en SVENSK ORIGINAL pressing fra 1974 på GRAMMOFONVERKET RECORDS der coveret, Europa Film innerposen og vinylen er SOM NYTT. TOPP STAND. FINAL KEEPER.
Min Pris: 2500 kr
MEGET SPENNENDE og VITAL FUSION, JAZZROCK OG PROGROCK FRA ET SVENSK BAND DE FÆRRESTE HAR I SAMLINGEN FRA FØR. SJELDENHET FRA 1974 MED JANNE SCHAFFER OG ENGELSKMANNEN TONY WILLIAMS BLANT MUSIKERNE. TOP NOTCH.
Kjøper betaler for frakt. Det er billigere enn du tror.
Samsending av flere plater i samme pakke lønner seg.
Selger både som Fiks Ferdig eller direktesalg. Direktesalg sparer deg for penger.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 8.6.2026 kl. 22:17 ・ FINN-kode: 466063043
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt




