SoMe-koordinator og innholdsprodusent – digitale kanaler (vikariat)
DOWNS SYNDROM NORGE
- Frist 21.6.2026
- Ansettelsesform Vikariat
Vil du gjøre Downs Syndrom Norge synlig for hele Norge?
Downs Syndrom Norge har mye å fortelle.
Hver dag jobber frivillige, tillitsvalgte og ansatte over hele landet for å skape et inkluderende og likestilt samfunn, en inspirerende hverdag og enda bedre muligheter for mennesker med Downs syndrom og deres familier.
Nå trenger vi en person som kan hjelpe oss å fortelle historiene våre. En som liker å skape innhold som engasjerer, bygge fellesskap i sosiale medier og få folk til å stoppe opp, lese og bry seg.
Kanskje er det deg.
Hos oss får du ikke bare forvalte eksisterende kanaler. Du får være med på å forme hvordan vi kommuniserer i det daglige, og hvordan vi når ut med sakene våre.
Du vil jobbe praktisk med innhold, teste idéer og skape synlighet for en sak som betyr noe. Samtidig får du et særlig ansvar for våre digitale kanaler og for å skape sammenheng i kommunikasjonen vår.
Stillingen er et 100% toårig vikariat med mulighet for forlengelse. Du blir en del av et lite og engasjert team på Sentralen i Oslo, der vi deler arbeidsplass med organisasjoner og initiativer som jobber for et mer inkluderende og bærekraftig samfunn.
Dette skal du gjøre:
Skape engasjement i sosiale medier
I Downs Syndrom Norge skjer det viktig arbeid og utvikling hver eneste dag, men vi er ikke alltid like flinke til å fortelle om det. Derfor trenger vi deg som kan planlegge, produsere og publisere innhold i digitale flater som synliggjør arbeidet vårt og bygger fellesskap rundt organisasjonen. Du finner de gode historiene, løfter fram resultater, snakker med mennesker og skaper innhold som engasjerer.
Gjøre kunnskapen vår tilgjengelig på nett
Hver dag besøker mennesker nettsiden vår fordi de leter etter svar, støtte eller kunnskap om Downs syndrom. Vi ønsker at de skal finne det de trenger – enkelt og raskt. Derfor trenger vi deg som kan gjøre kunnskapen vår tilgjengelig. Du vil jobbe med å publisere, organisere og videreutvikle innhold på nettsiden vår, slik at informasjon og ressurser blir lette å finne og bruke. Du vil ha ansvar for å videreutvikle nettstedet vårt i WordPress og bidra til at downssyndrom.no blir en enda bedre ressurs for mennesker med Downs syndrom, familier og andre interesserte over hele landet.
Skape oppmerksomhet rundt viktige saker
Noen dager i året gir oss en særlig mulighet til å nå ut. Verdensdagen for Downs syndrom. Rocktober. Andre merkedager og kampanjer som setter inkludering, mangfold og rettigheter på dagsorden. Du vil bidra i planlegging og gjennomføring av kommunikasjonsaktiviteter knyttet til disse anledningene. Sammen skal vi bruke dem til å skape oppmerksomhet, engasjement og handling.
Sørge for helhet i kommunikasjonen
Du vil også ha ansvar for å sørge for oversikt og sammenheng i kommunikasjonen vår, i tett dialog med ledelse og fagmiljø. Det innebærer å ha oversikt over hva som publiseres, bidra til at budskap henger sammen på tvers av kanaler, og sikre en tydelig og konsistent stemme i det vi gjør. Et viktig premiss er at kommunikasjonen vår i størst mulig grad skal være et talerør for mennesker med Downs syndrom, ikke bare om dem.
Sammen skal vi gjøre det tydelig hvorfor Downs Syndrom Norge betyr noe – og hvorfor flere bør være en del av interesseorganisajonen vår.
Hvem tror vi at du er?
Du er initiativrik, kreativ og selvstendig, og liker å få ting til å skje. Samtidig er du nysgjerrig på mennesker og interessert i historiene deres.
Du vil jobbe tett med mennesker med Downs syndrom og deres familier. Derfor er det viktig at du evner å lytte, møter mennesker med respekt og god dømmekraft, og er opptatt av å løfte fram deres egne stemmer og perspektiver.
Har du erfaring med kommunikasjon, sosiale medier, innholdsproduksjon eller organisasjonsarbeid, er det en fordel. Men vi tror også at du som er nyutdannet og/eller har fått erfaringen din på andre måter kan være en sterk kandidat.
Det viktigste er at du:
skaper innhold som får folk til å stoppe opp, lese og bry seg
evner å planlegge og prioritere slik at kommunikasjonen bidrar til målene våre
jobber analytisk: liker å teste, lære og finne bedre måter å nå ut på
evner å lytte, tåle nyanser og kommunisere med respekt i et felt som rommer mange perspektiver.
Slik søker du
Send oss en reels-video som forteller hvem du er, hvorfor du søker, og hvorfor du passer til rollen. Videoen fungerer som søknadsbrev.
Dette er en kommunikasjonsstilling, og vi ønsker å se hvordan du formidler et budskap og skaper interesse hos mottakeren. Vi forventer ikke en profesjonell produksjon, men vi oppfordrer deg til å bruke formatet på en måte som viser hvem du er og hvordan du kommuniserer.
Send video og CV til: ingrid.marvin@downssyndrom.no
Arbeidsmiljø og rammer
Hos oss er det fleksibel arbeidstid med kjernetid, mulighet for hjemmekontor og et engasjert kontorfellesskap på SoCentral i Oslo. Stillingen er i utgangspunktet 100 %, men vi er åpne for å vurdere andre stillingsprosenter for den rette kandidaten. Stillingen innebærer enkelte reiser i løpet av året, både nasjonalt og internasjonalt.
Gleder oss til å høre fra deg!
Ferdigheter
- Administrere nettsted
- Innholdsledelse
- Online Video
- Planlegge markedsaktiviteter
- Planlegge og produsere innhold til sosiale medier, nyhetsbrev og hjemmeside
- Produsere innhold
- Social Media
- WordPress
JobbMatch
Er du en god match for denne stillingen?
JobbMatch ser på erfaringen og egenskapene dine – og sjekker hvor godt du passer.
Om arbeidsgiveren
Downs Syndrom Norge (DSN) er en interesseorganisasjon for alle med Downs syndrom eller med interesse for Downs syndrom i Norge. Vår visjon er:
"Et inkluderende, trygt og solidarisk samfunn hvor mennesker med Downs syndrom blir møtt med tilstrekkelig kunnskap, oppmerksomhet, nysgjerrighet, forventninger og ressurser."
Vi tror på et likestilt og fordomsfritt Norge, og nøkkelen til dette er økt kunnskap og forståelse for Downs syndrom. Ved å samle og dele relevant, oppdatert og kvalitetssikret informasjon, ønsker vi å skape flere muligheter for mennesker med Downs syndrom. Vi jobber for et samfunn hvor mangfold er synlig, inkludering er ekte, og valgmulighetene er reelle. Les mer på downssyndrom.no/omoss/
Downs Syndrom Norge har 2500 medlemmer og 11 lokallag. Organisasjonen består også av et fagråd og et hovedstyre, som arbeider på vegne av landsmøtet – vårt øverste styringsorgan. I det daglige er administrasjonen tett på og støtter opp under alle disse frivillige organene, slik at de kan gjøre en best mulig jobb for medlemmene.
- Sektor: Organisasjoner
- Sted: Øvre Slottsgate 3, 0157 Oslo
- Hjemmekontor: Delvis hjemmekontor
- Bransje: Ideelle organisasjoner
- Stillingsfunksjon: Innholdsprodusent, PR og informasjon
- Arbeidsspråk: Norsk
Nøkkelord
kommunikasjon, innholdsproduksjon, sosiale medier, digital markedsføring, organisasjonsarbeid
Annonseinformasjon
- FINN-kode 466030545
- Sist endret