Her er du

FINN/Jobb/Søk/Oslo/Sentrum

Risk Engineer

Aon

  • Frist 03.07.2026
  • Ansettelsesform Fast

Risk Engineer

Risiko ingeniør / Risk Engineer

Et globalt risikobilde i stadig endring gjør verdikjeder mer usikre. Det stiller nye krav til risikostyring hos våre kunder og for å støtte ytterligere opp rundt dette så søker vi nå en risikorådgiver til Aon i Norge. I denne rollen vil du jobbe tett med kunder i både privat og offentlig sektor og bidra til strukturerte, faglig solide løsninger innen risikohåndtering og skadeforebygging.

Aons bistår bedrifter med å ta bedre beslutninger

Som del av Aon-familien vil du møte kompetente og hyggelige kolleger som er blant landets dyktigste fagpersoner innenfor områdene risikostyring, rådgivning og forsikringsmegling. Vi er en inkluderende arbeidsplass som respekterer og verdsetter ulikhet og mangfold, og vi bruker vår kompetanse, globale rekkevidde og moderne analyseverktøy for å hjelpe våre kolleger og kunder lykkes.

Dine arbeidsoppgaver hos oss vil blant annet være:

  • Identifisere risiko gjennom befaring av våre kunders eiendommer og produksjonsanlegg.
  • Utarbeide risikorapporter med anbefalinger knyttet til skadeforebyggende tiltak
  • Etablere og videreutvikle langsiktige risikostrategier i samarbeid med kunder
  • Bistå kundeteam i strategiarbeid knyttet til forsikringsløsninger
  • Bidra med relevant dokumentasjon i forbindelse med fornyelser, anbud og plasseringer
  • Delta i markedsføring av Aons tjenester innen Risk Management

Hvem er du?

Vi ser for oss at du har:

  • Høyere utdanning, fortrinnsvis brann ingeniør
  • Relevant erfaring innen forsikring, risikoarbeid, brannsikring og/eller prosessindustri kan kompensere for manglende formell utdanning
  • Evne til å kommunisere klart og strukturert med ulike interessenter
  • Gode ferdigheter i norsk og engelsk, både muntlig og skriftlig

 

For å lykkes i rollen tror vi at du:

  • Er tillitsskapende og profesjonell i kundedialog
  • Trives med ansvar og arbeider selvstendig
  • Samtidig er en lagspiller som deler kompetanse og bidrar til helheten
  • Har kommersiell forståelse og evne til å se praktiske og bærekraftige løsninger
  • Bidrar positivt til et godt arbeidsmiljø

Aon er opptatt av inkludering og mangfold, og vi mener at ulike perspektiver og bakgrunner styrker både fagmiljøet og kvaliteten i leveransene våre.

(Stillingen er underlagt krav til egnethet for forsikringsmeglere, jf. Lov om forsikringsformidling § 3-1. Inngåelse av ansettelseskontrakt forutsetter at kandidat oppfyller krav til egnethet som stilles i lov og forskrift, derav oppfyllelse av kvalifikasjonskrav og krav til hederlig vandel. Dette innebærer fremleggelse av ordinær politiattest og bekreftelse fra Brønnøysundregisteret som viser at kandidat ikke er under konkursbehandling, konkurskarantene eller gjeldsforhandling, samt at kandidat tilfredsstiller gjeldende kvalifikasjonskrav. Les mer om kvalifikasjonskravene i Forskrift om forsikringsformidling (forsikringsformidlingsforskriften), §)

#LI-OA1

Ferdigheter
AI-generert

  • Brannforebygging
  • Engelsk
  • Forsikringspolise
  • Forsikringstjenester
  • HAZID
  • Norsk
  • Risikorapportering
  • Risikostyring
  • Sektor: Organisasjoner
  • Sted: 0117 Oslo
  • Bransje: Bank, finans og forsikring
  • Stillingsfunksjon: Annet
Aon logo

Spørsmål om stillingen

  • Kontaktperson: Roger Arenberg
Send melding
  • Bli kjent med Aon
  • Flere stillinger fra Aon

252 følger dette firmaet

Firmaets beliggenhet

0117 Oslo

Kart

Annonseinformasjon

  • FINN-kode 465931299
  • Sist endret 4.6.2026, 15:00
Rapporter annonse