Bildegalleri
Roland Jupiter-6. Unikt eksemplar
Til salgs
49 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Roland Jupiter-6 analog synth med Tauntek firmware selges.
Dette er det første Jupiter-6 eksemplaret som kom til Norge i 1982. Eksemplaret er en preproduksjon, framstilt før JP-6 kom i ordinær produksjon. Serienummeret er utenfor vanlig nummerserie (S00018 / «Special-00018»). Den ble brukt og demonstrert av Brynjulf Blix, som også fikk den modifisert med en pedalinngang for VCO 2 offset.
Jupiter-6 er en av veldig få analoge polysynther fra gullalderen som har både midi og solide programmeringsmuligheter. Multimode filter, 2x LFO, arpeggiator med analog sync, split mode, sync, noise mod, FM, osv.
Synthen fikk en oppgradering med Tauntek firmware for et par år siden, profesjonelt utført. Dette gir flere nye funksjoner, blant annet mange parametere stybare med midi cc, valgbar midikanal, Random mode på arpeggiatoren mm. Mer info her:
http://www.tauntek.com/Jupiter6.htm
Synthen er ikke strøken, men i pen stand. Alt fungerer som forventet. Det skal sies at jeg ikke har testet VCO2 mod’en da denne er på XLR.
Dette er en 44 år gammel synth, og den selges derfor uten noen form for garanti. Bør testes før salg. Må hentes. Befinner seg en time utenfor Oslo.
Prisen er fast.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 1.6.2026 kl. 20:14 ・ FINN-kode: 465638297
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt