Bildegalleri
Søker fôrrytter / hestekollega som er delaktig med unghesten Frida
Til salgs
800 kr
Beskrivelse av varen
Søker voksen fôrrytter / hestekollega fra høsten 2026, til Tresa Frida, dølahoppe på 5 år.
Frida er faktisk ikke innridd, så forytter er litt missvisende, men jeg søker altså en som har lyst til å være delaktig på reisen til unghesten Frida. Stikkord er: Stell, kos, tålmodighet og trygghet, møkking og foring.
Jeg er for å ikke ri inn for tidlig, (plus at jeg har litt for travelt) så jeg har kun sittet på Frida ca. en gang per uke på ridebanen det siste halvåret. Hun er innkjørt, men ikke tilkjørt, så hun har en del igjen å lære. Ellers er hun vært med på leieturer og noe bakkearbeid (akademisk)
Det er viktig at du er med meg noen ganger i starten og blir kjent med denne morsomme hesten og hennes rutiner, så dere får en god start sammen. Frida har hatt noen uhell i sitt unge liv som gjør at hun har hatt tidvis vondt i kroppen. Hun har sagt i fra til oss og vi har lyttet. Derfor er disse tingene tatt tak i, behandlet og til og med operert. Så nå skal alt ligge til grunn for en fin fortsettelse! Men jeg er opptatt av at forrytter (og alle som er med hest) skal vite litt om hestens språk og utrykksform, så vi sammen kan tolke hva Frida forteller oss. Kanskje kan du mer om dette, enn meg? Frida er frisk. Mer info om dette senere.
I sommer skal Frida gå med hingst i Sikkilsdalen, så dette er aktuelt fra September 26. Hun drar 19.06. dersom du vil ta kontakt / hilse på før det. Frida er ca. 152 manke og ikke så bred, hun er etter snille Laagendølen.
Frida er oppstallet på utegang på gården her hos meg i Ytre Enebakk. Familien min eier alle de 3 hestene som er her. Døl x 3. Det er en rolig og trivelig familiestall med veldig god ridebane. Stallen er enkel, men koselig. Flokken er ganske hyggelig og Frida er nysgjerrig og vil gjerne være med.
Hvorfor fôrrytter? Jeg søker en stallvenn, forytter, la oss kalle deg hestekollega som beriker livet i stallen. Håper å finne en som ønsker å ha ansvar for Frida, en eller gjerne flere dager i uka. Helst faste dager, men de kan planlegges per mnd. for eks. Det er ok å bytte dag ved behov, men det må avtales i god tid. Det er veldig viktig at du er pålitelig, holder avtaler og følger rutiner. Jeg ønsker heller at forrytter spør eller sier nei, enn å love bort for mye :)
Det er supert om du har erfaring med unghest og innridning, gjerne akademisk, men ditt erfaringsnivå er ikke det viktigste. jeg er mest opptatt av ditt egasjement og at Frida, du og jeg kommer godt overens - at vi utgjør et bra lag. Du må være trygg med hest og kunne følge beskjeder som blir gitt og gjøre ting slik vi gjør det her. Jeg er åpen for forslag til nye innfallsvinkler og lytter gjerne om du har erfaringer å dele. Kanskje har du hatt egen hest før, men ikke mulighet for egnen hest nå?
Her har du mulighet til å lære nye ting om hest, unghest, foring og utegang. Kanskje også drektighet og følling om alt går bra. Når Frida og jeg skal på akademisk kurs, kan det etter avtale være mulig å være med på kurs som teorideltaker, eller ha en time med Frida (det betaler du selv).
Her på gården leier vi mest på tur, (ønsker å ri mer) på tur, eller på banen etter akademiske prinsipper - du kjenner kanskje til det? Sprang og dressur er ikke så aktuelt, men lek på ridebanen er veldig gøy! Frida liker å leke "søk" med lekeanda si.
Om du følger med på hestefolk som Trine Bøhnsdalen, Tara Olin, Live Bonnevie, så tenker vi nok likt. Jeg er 43 og mine 2 jenter, mann og foreldre bor på gården. Sjekk @bergertunet på insta.
Om du er interessert, send en melding og fortell litt om deg selv 😊 PS. Avtale og pris blir vi enige om. Ikke sikkert jeg svarer umiddelbart selv om jeg ser meldingen, men jeg svarer så fort jeg får tid. Ha en fin dag 🌸
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 27.5.2026 kl. 08:19 ・ FINN-kode: 465036813
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt
