Bildegalleri
Helfor rytter ønskes
Til salgs
Beskrivelse av varen
Lufter interessen rundt å sette ut min snille araberhoppe på 22 år på helfor.
Amra El Emira, 22 år gammel fullblodsaraber.
Begynte som forrytter på henne i 2013, kjøpte henne for konfirmasjons pengene i 2015. Super snill i all håndtering. Hun kan være litt skvetten så hun trenger en årvåken rytter, litt typisk araber men er veldig rolig og fin ellers
Vi har ridd smått dressur, sprang de første årene ellers har det gått mye i tur ridning hele veien og hun er en super hest å ta med på klatretur i skog og fjell.
Vi har vært innom distanseridning hvor vi deltok opp mot 60km. Vi begynte innenfor western ridning i 2023 hvor jeg kjøpte westernsal på første clinicen vi deltok på.
Siden den gang har vi prøvd oss på barrel race og pole bending hvor vi har deltatt på to stevner.
Hun blir brukt i dressur og tur av en fantastisk halvfor rytter. Jeg vil si at Emeera er en meget allsidig hest som trives med det meste.
Emeera har vaskulitt på begge bakben, dette blusser opp på sommertid og ellers om det er mye gjørme. Har merket at etter hun flyttet til stallen nå så har tilstanden vært rolig, da det er fin og tørr paddock med sandbunn.
Årsaken til at jeg lufter interessen for helfor er livssituasjon og økonomi, vi har hatt mange år sammen og det er uaktuelt med salg av den grunn.
Noen kriterier:
* Det er ønskelig for min del at hun fortsetter å stå oppstallet der hun er nå, da hun trives godt der og mtp hennes alder. Hun står oppstallet på Sand på Jessheim.
* Forrytter kan fortsette å ri, hun rir fast to dager i uken. Fleksibelt noen uker.
* Oppstart gjerne høsten 26, med mulighet for å bli kjent først gjennom sommeren.
Litt info om stallen:
* Stor og fin ridebane.
* Mulighet for å leie ridehus 10 min skrittetur fra stallen.
* Stor og fin paddock.
* Gode turmuligheter.
* Fint miljø med unge ryttere.
* Gresspaddocker på sommeren.
* Det er ut og innslippsvakter, 2 stk per uke. Jeg kommer til å ta mine vakter selv.
* Fliscontainer- betaler for ny fylt container 2 ganger i året som fordeles på oppstallørene.
* 10kg inkl høy- høyball må dyttes inn av oppstallører en gang i uken.
* Stalleie: 3400,-
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 21.5.2026 kl. 18:21 ・ FINN-kode: 464395971
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt
