Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Ford/Escort

Bildegalleri

(1/63)
Holmestrand

Ford Escort

RS Turbo

Modellår

1987

Kilometerstand

99 050 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Bensin

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på KT54033Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Original Ford Escort RS Turbo som er helt komplett, men den er å anse som et restaureringsobjekt på grunn av rust. Den har rust på alle de vanlige plassene for disse. Begge rammevangene bak, begge kanaler, deler av gulv og ytre setefester, begge hjulbuer bak, batterikasse, begge innerskjermer bak bakhjula, innerskjerm bak rundt bensinpåfylling samt litt småtteri rundt omkring. Den blir ikke EU godkjent uten omfattende sveising. Men utover det så ser den ganske hel og grei ut både innvendig og utvendig. Bilen er produsert i Juni 1987 og ble importert til Norge og registrert her i 1997. Den har fortsatt original motoren med matchende nummer til understellsnummeret, men girkassen har blitt byttet ut en gang i tiden med en standard 1.6L kasse. Jeg har eid bilen i 12 år og den har vært lagret innendørs i hele mitt eie. Kun ute på prøveskilt noen ganger. Selges på grunn av for mange prosjekter og tidsbrist.

55000 kr eller nærmeste bud!

Spesifikasjoner

Omregistrering
Fritatt (avgifter)
Årsavgift
Les mer
Merke
Ford
Modell
Escort
Modellår
1987
Karosseri
Kombi 3-dørs
Drivstoff
Bensin
Effekt
132 hk
Slagvolum
1,6 L
Kilometerstand
99 050 km
Girkasse
Manuell
Hjuldrift
Forhjulsdrift
Vekt
965 kg
Seter
5
Dører
3
Farge
Grå
Fargebeskrivelse
Metallic
Bilen står i
Norge
Neste frist for EU-kontroll
01.07.1998
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
KT54033
Chassis nr. (VIN)
WF0BXXGCABHY80199
1. gang registrert
01.01.1987
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • Delt baksete
  • Soltak/glasstak
  • Sommerdekk på aluminiumsfelg
  • Sportsratt
  • Sportsseter

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja. Restaureringsobjekt pga rust.

Er eller har motoren vært trimmet?

Nei

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

3083 Holmestrand
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

463338447

Sist oppdatert

18. mai 2026, 14:54

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Ford
Ford Escort