Bildegalleri
Cockapoo - valp
Til salgs
Beskrivelse av varen
Alder: 6 uker
En ledig cockapoo hannvalp. Mor er cockapoo og veier ca 8-9 kg. Far er liten puddel og veier ca 7-8 kg. Valpen vil mest sannsynlig ligge på en vekt rundt det samme som foreldrene. Mor og far er helsesjekket og har årlige vaksiner. Både mor og far er familiehunder som er vandt til både voksene og barn. Valpen vokser også opp sammen med familiens andre hund som er en mellompuddel.
Dersom man ønsker denne blandingsrasen, så er det viktig å vite at Cockapoo er en hund som egner seg godt som selskapshund, så lenge man husker på at bak det krøllete ytre kan det skjule seg en bestemt og til tider selvstendig hund med behov for aktivitet/stimuli.
De fleste cockapooer er ganske aktive og elsker å være med på både lengre og kortere turer. Dersom man er flink å gå på turer, samt gir de oppgaver som stimulerer dem mentalt, så får du en veldig fornøyd hund.
De er ofte lette å trene da de er veldig smarte og har en iver etter å gjøre eierne fornøyde, men det krever tålmodighet og positiv innstilling. De kan også egne seg til mange forskjellige hundeaktiviteter som for eksempel agility og spor.
Selv om det er en hund som elsker både fysisk og mental stimuli, så er det ikke en hund som krever lange fjellturer hver dag for å klare å finne roen. Det er også en veldig fin familiehund, så lenge man trener og lærer de opp riktig. Selv om det er en liten og søt hund, så er det viktig å huske på at det også ligger mye jaktinstinkter i blandingsrasen. Det er derfor viktig at hunden tidlig lærer sin rolle og plass i familien, og hvem som er «lederen». Har man barn, så er det kjekt om de kan delta med kos og aktivitet i hverdagen, men det er de voksene som skal ha hovedansvaret for hunden.
Selv om cockapooene ofte betegnes som allergivennlige på grunn av puddelens gener, finnes det ikke en 100% allergivennlig hund. Det kommer an på hva man er allergisk mot. Hvis du er allergisk mot hunder, er det lurt å hilse på valpen først, for å se om du reagerer på den.
Da det er en blandingsrase, så vil også pelsen kunne variere. Noen vil kunne få mer krøllete pels, noen glattere og noen såkalt fleecepels(mer bølgete).
Slik pelsen til valpen ser ut nå ligner det fleecepels mot litt mer krøller.
Dersom du er interessert, så er det fint om du/dere skriver litt om deg/dere selv, bosituasjon, tidligere erfaring med hund etc.
De første ukene har valpen lagt i et åpent bur med mor som går til og fra. Nå når de han er større og løper rundt så sover han i en valpebinge i stuen. Da blir han godt vandt til mennesker, lyder som støvsuger etc. Han er også en del ute i hagen med oss når det er fint vær. Da får han løpt rundt og blir sliten på en god måte. Han har allerede blitt badet og fønet flere ganger, samt kloklipp, slik at han skal bli vandt til det før han kommer til sitt nye hjem. Han har kjørt blir tre ganger, og det har gått veldig fint. Han har ikke vært urolig eller kastet opp, men har funnet roen fint.
Bare ta kontakt dersom du har flere spørsmål.
Han er leveringsklar 22/5, da er han 8 uker gammel. Ved levering vil han være helsesjekket hos veterinær, fått første vaksine og chippet på ny eier.
Det vil også medfølge en liten sele med bånd, en liten bamse, lite teppe med lukt fra mor, valpefôr til de første dagene og noen tissekladder.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 11.5.2026 kl. 16:04 ・ FINN-kode: 463249646
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt