Bildegalleri
Vintage grafikkort av typen Paradise Systems AutoSwitch EGA 350
Til salgs
Frakt fra 38 kr + Trygg betaling 89 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Type: Skjermkort
Vintage grafikkort av typen Paradise Systems AutoSwitch EGA 350, produsert av Western Digital rundt 1986. Kortet er en 8-bits ISA-enhet designet for de originale IBM PC-, XT- og AT-maskinene. Ser ubrukt ut.
Nøkkelspesifikasjoner
Brikkesett: Paradise PEGA 1A (også merket som 38304B).
Minne: 256 KB DRAM (de åtte brikkene merket "8816 B USA" øverst på kortet).
Standarder: Støtter EGA-oppløsning opptil 640x350 med 16 farger fra en palett på 64.
Kompatibilitet: Bakoverkompatibel med MDA, Hercules og CGA gjennom "AutoSwitch"-teknologi som automatisk detekterer hvilken modus programvaren krever.
Tilkoblinger og konfigurasjon
Porter: En 9-pinners D-sub-kontakt for skjerm og to RCA-kontakter (ofte brukt for komposittvideo på eldre monitorer).
DIP-brytere: Den røde Grayhill-bryteren nederst til høyre brukes til å konfigurere kortet for ulike skjermtyper (monokrom, RGB eller EGA-monitor).
Krystall: Den sølvfargede komponenten merket "DOC-20NA" er en krystalloscillator på 16,257 MHz som styrer kortets timing.
Dette kortet var kjent for sin evne til å kjøre nesten alle datidens grafikkstandarder på ett og samme kort, noe som gjorde det til en populær oppgradering for tidlige PC-brukere. Du kan finne mer detaljert dokumentasjon og tekniske data på The Retro Web eller hos VGA Museum.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 8.5.2026 kl. 02:28 ・ FINN-kode: 462815871
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt
