Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Fjord

Bildegalleri

(1/37)
Urangsvåg

Fjord 880

Fjord 880 AC/HT

Modellår

1985

Lengde

29 fot

Type motor

Innenbords

Seter

Ikke oppgitt

Pris

214 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteretFå en måned gratis båtforsikring fra If

Beskrivelse

Fjord 880 AC Hardtop klar for ny sesong. Stor og romslig båt med gode sjøegenskaper. Dobbeltseng i forpiggen med overmadrass og stort klesskap med kurvstativ. I akterkabinen er det en stor sittegruppe som kan gjøres om til dobbeltseng, her er det også en romslig pentry. Denne ble som ny levert med den slitesterke Ford 2728T, industrimotor fra Ford, marinisert av Sabb med Bowman varmeveksler (denne er laget for høy belastning og kjent for å være uslitbar). Motor har nå bare har 1444 timer på telleren fra den var ny!. Motoren er lettstartet, har ikke hatt ett feilslag i mitt eie og jeg har alltid passet på at den har fått god tid til å gå seg varm med gradvis økende belastning til den har oppnådd riktig driftstemperatur. Marsjer fint i 18 knop. Maks fart på ca 22-23 knop. Stort allsidig akterdekk (denne plassen brukes mye som soldekk) Her er det også mulighet for ekstra soveplass (over 2 meter bred)

Båten ble i 2021 strippet for all gammelt bunnstoff og primer. Ble deretter påført 3 lag med epoksy primer og 2 nye lag med selvpolerende bunnstoff.
Hadde båten oppe April 2026, polert, byttet sinker og bunnsmørt(seajet). Kalesjen er gått over av fagfolk i april 2026, sydd inn glidelåser ved kalesje stenger for enklere demontering. Impregnert nylig

Spesifikasjoner

Merke
Fjord
Modell
880
Modellår
1985
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
225 hk
Motorfabrikant
Ford Sabb 2728T
Type motor
Innenbords
Topphastighet
23 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
4 000 kg
Lengde i fot
29 fot
Dybde
90 cm
Bredde
315 cm
Soveplasser
5
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
RAP223

Utstyr

-Baugthruster - Quick B3 varmtvannsbereder på 60L oppvarmet vann fra motor og landstrøm. - Følger med ett orginalt fjord heltrekk til båten som jeg har brukt under vinterlagring (noe slitt) - Ny gummihylse og simmeringer i pakkboks 2025 - Nye simmeringer i ror 2025. Rengjort, fyllt inn ny grease - Satt inn en mer stillegående vannpumpe i 2025. - Byttet gjennomføringer/luftinger til septikktank og tilhørende slanger 2024, montert kvernpumpe med bryter for tømming ved styreposisjon. - Montert elektrisk lensepumpe m/nivåvakt i kjøl 2024 - Byttet utekrane akter, med hurtigkobling for dysj slange 2024 - Ledlamper x 3 med usb lading, usb x2 m/voltmeter ved styreposisjon. Nye hovedstrømsbrytere og byttet kabler til batteriene i 2024. - Byttet vinduer på Hardtop 2024 - 2 x forbruksbatteri, 1x startbatteri - Ny ECU (styreenhet) og full service på Eberspacher D4 diesel varmer 2024 (Nye slanger og filter) - Nye svarte gardiner 2024 - Installert vedlikeholdslader og sinksaver2024
- 2x Nye båtstoler 2023 - Montert 2x extra pullerter (2023)- Ekstra propell (3 bladers 20x20)

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

5427 Urangsvåg
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

462574906

Sist oppdatert

12. mai 2026, 23:56

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Fjord
Cabincruiser