Bildegalleri
Byttes/selges! Gibson Hummingbird Custom 1973modell!
Til salgs
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Gitartype: Akustiske gitarer
Kun seriøse henvendelser!
Helt rå, lettspilt akustisk vintage gitar på Gibsons beste. Fint på høyde med f eks min 1965 Gibson Hummingbird. Jeg la med noen screenprints av hva disse ligger på online uten moms og frakt. Rundt 100 000,- men er absolutt åpen for seriøse bud og byttehandeler med penger og gjerne flere gitarer min vei. Primært gibson, fender og Martin elgitar og akustiske gitarerer.
Sendes godt pakket med forsikring og sporing!
Selges som den er! Kun forhåndsbetaling. Oppgjør via vipps eller bankoverføring. Kun seriøse henvendelser!
Gibson Hummingbird Custom 1973modell!
Dette er en gitar med Vintage lyd. Etter man har spilt på denne så skjønner man hvorfor Gibson kaller nettopp denne modellen hummingbird. - Den nynner lenge etterpå hvert anslag som en blodtørstig tremolo pedal.
Det unike med den er at det er en Custom utgave. I nøyaktig årstall 1973 begynte Gibson med nye spesifikasjoner på disse, - de skulle forbedres. Den har fast bein sal i elefant ivory istedenfor justerbar sal som de fleste 60talls har. Kjennere av vintage instrumenter og eiere av hummingbirder som har prøvd gitaren, så har de sagt at denne gitaren rett og slett bare låter bedre.
Den har installert L.R.Baggs iBEAM mic system. HELT NYTT! Låter helt fantastisk. Tom Petty brukte det live og i studio sammen med mange andre store artister. Det som er genialt med det er at det enkelt kan fjernes uten at det ødelegger gitaren eller verdien. Det er en piezo festet med 3m tape under salen på insiden av giaren man lett kan fjerne for så å løsne jack inputet som er plassert der strap button er. Original strap button fra 1973 følger med dersom man ønsker å fjerne mic system, og ergo at det ikke skal påvirke verdien.
Frettene er det plenty med liv igjen av og gitaren er ufattelig lettspilt. Alt virker hundre prosent på gitaren, men den har litt tøff vintage krakelering som alle eldre, og nye Gibson gitarer som er lakkert med cellulose lakk har eller garantert får.
Det som må nevnes!
- Har hatt det klassiske headstock-bruddet på vei ned til California. Veldig rent og pent brudd. Og bruddet som Kirk Hammeth mener er nødvendig for at en gibson skal låte som en gibson. Heldigvis stod verdenskjente Gitarmaker Bernie Tusco klar til å å fikse bruddet, slik det ble sterkere enn før, og en kul følges-historie at han har reparert gitaren. Han har reparert på en rekke andre kjendiser sine gitarer.
- Hatt profesjonell "neck-reset" av Robert Toth ved Oslo Gitarverksted. Han er også en av verdens beste gitarmakere (i følge mange). Gitaren ble veldig lettspilt etterpå, og han mente ingen refret var nødvendig med det første. Så veldig brede og originale gode bånd som gjør gitaren ekstremt lettspilt. Lavt satt opp med en ekstremt god klang og spillbarhet.
En neck-reset er nødvendig på mer eller mindre alle eldre gitarer før eller senere. Så da slipper man å tenke på det igjen. Vil se på det som en dyr og nødvendig oppgradering på en vintagegitar.
Den har 2-3 profesjonelt reparerte cracks på baksiden av gitaren, men det er ingen fare med det, dette er også helt naturlig med eldre gitarer, man kan ikke unngå det. Faktisk så er gitaren mer solid og stabil etter en forsglet crack en området var fra før av.
Original Hardcase følger med!
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 5.5.2026 kl. 22:02 ・ FINN-kode: 462562807
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt


