Bildegalleri
Lenestol i 50-60-tallsstil
Til salgs
1 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Godt brukt - Synlig brukt
Selger min godt brukte lenestol. Den har falmet en god del i fargen, spesielt i setet men også på armlener og ryggen.
God sittekomfort og er fin ellers.
Jeg kjøpte den brukt på finn.no og tanken var å få byttet stoffet hos en møbelsnekker, men så har den blitt stående og brukt som den er. Vet ikke helt om det er fra en designer, for da må man se bak stoffet. Ikke noe stempel eller brennmerke under stolen.
Selges grunnet plassmangel og at jeg håper den kan glede noen andre 💙
Bredde: 68 cm (fra armlene til armlene)
Dybde: 80 cm
Høyde: 96 cm (fra gulv til toppen av ryggen)
Flott lenestol med klassisk nordisk design, trolig fra 1950–70-tallet. Stolen har et elegant og tidløst uttrykk med myke, organiske former, buede armlener i tre og en behagelig, knappet rygg.
Designet er inspirert av den skandinaviske modernismen, i samme stil som kjente designere som Carl Malmsten, og passer perfekt inn i både moderne og mer klassiske hjem.
Stolen er god å sitte i og fungerer like fint som lesestol på soverommet som i stue eller hytte.
Detaljer:
* Solid trekonstruksjon
* Komfortabel stopping
* Pent brukt med normal slitasje for alder
* Stabil og klar til bruk
En flott mulighet til å få et unikt møbel med karakter og historie 🌿
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 2.5.2026 kl. 14:33 ・ FINN-kode: 462098222
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt
