Bildegalleri

Sommeridyll på Raknes

VALESTRANDSFOSSEN / Raknes

Enebolig | Nesten 10 mål | Naust | Sjølinje | Hyttedrøm+/​- mulighet for rask overtakelse

Prisantydning3 200 000 kr
Totalpris
3 296 990 kr
Omkostninger
96 990 kr

Nøkkelinfo

Boligtype
Enebolig
Eieform
Selveier
Soverom
3
Internt bruksareal
149 m² (BRA-i)
Bruksareal
200 m²
Eksternt bruksareal
149 m² (BRA-e)
Byggeår
1907
Tomteareal
9 726 m² (eiet)

Les mer om bruksareal her

Fasiliteter

Garasje/P-plass
Balkong/Terrasse
Peis/Ildsted
Bredbåndstilknytning
Hage
Strandlinje
Utsikt
Utvidelsesmuligheter
Turterreng

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.
Visningspåmelding

Om boligen

Drømmer du om et landsted / fritidseiendom ved sjøen – med naust, slipp og stor tomt? På Raknes på Osterøy ligger denne eiendommen som gir nettopp den følelsen mange leter etter: ro, natur, sjøluft og en sjelden frihet til å bruke stedet slik du ønsker – i helger, ferier og sommerhalvåret, eller som fast bolig.
Her får du nesten 10 mål tomt (ca. 9,7 mål) og naust på egen grunn. Takstmann oppgir sjølinje til omkring 33 løpemeter. Naustet er romslig og bygget slik man gjerne forestiller seg et koselig klassisk naust.
Boligen er fra 1907 og har både karakter og historie. Dette er en eiendom for deg som liker det autentiske – og som ser verdien i å kunne oppgradere gradvis over tid. Kjøkkeninnredning er fra 2010, innredet med peis og spiseplass med utsikt til naturen rundt. Stuen har originale vegger i heltre med flott patina som gir et varmt og tradisjonelt uttrykk. Oppvarming er med panelovner og vedovn.

Beliggenhet

Raknes på Osterøy gir en rolig og naturnær ramme – med kort vei til Valestrand/Lonevåg og det du trenger i hverdagen. Det som skiller denne eiendommen fra mange andre, er kombinasjonen av stor tomt, sjønær beliggenhet og naust på egen grunn. Området ligger ved innløpet til Lonevågen, så både tomt og sjø ligger lunt til. Tomten ligger mot enden av en blindvei, i et rolig område med hytter og boliger.
Ved naustområdet går en smal, eldre offentlig vei over eiendommen. Veien leder videre til noen få eiendommer og er lite trafikkert. Dette gjør at du kan nyte nærheten til sjøen uten å oppleve området som “gjennomfartssted”.
Grovt regnet er kjøretid til Bergen sentrum 1 time, mens Åsane senter nås lettest via ferge, 10,7 km, ferge til Breistein og derfra 7,1 km til Åsane senter. Via Osterøybroen vil det ta omtrent 40 minutter.

Annet

Tre måter å bruke eiendommen på
1) Flytt inn og bruk boligen som den er
Eiendommen brukes som bolig i dag og kan fungere fint som et hyggelig hjem uten behov for de store grepene.

2) Oppgrader etter mål, budsjett og behov
Dette er et hus med særpreg og autentiske kvaliteter. Eiendommen passer godt for deg som vil bevare uttrykket, men samtidig løfte utvalgte deler til dagens standard – trinnvis eller mer helhetlig.

3) Landsted / fritidsbruk med “hytte ved sjø”-følelse
Eiendommen selges som bolig, men beliggenhet, stor tomt og naust gjør at mange naturlig vil se dette som et ideelt landsted / fritidseiendom – et sted du kan bruke i helger og ferier og utvikle over tid.

Privatvisning etter avtale
Vi gjennomfører kun privatvisning. Ta kontakt, så avtaler vi et tidspunkt som passer – rolig og ryddig, uten “åpent hus”.
Overtakelse etter nærmere avtale – mulighet for rask overtakelse.

Omkostninger

15 900 kr (HELP boligkjøperforsikring (valgfritt))
80 000 kr (Dokumentavgift)
545 kr (Tinglysing av pantedokument)
545 kr (Tinglysing av skjøte)

---

96 990 kr (Omkostninger totalt)

---

3 296 990 kr (Totalpris inkl. omkostninger)

NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses én låneobligasjon og at eiendommen selges til prisantydning.

Det tas forbehold om endringer i offentlige og private gebyrer.

Selger er selv ansvarlig for følgende gebyr:

545 kr (Panterett med urådighet)

Salgsoppgaven beskriver vesentlig og lovpålagt informasjon om eiendommen

Se komplett salgsoppgave

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode461895371
Sist endret01. mai 2026 13:43

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.