Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Tesla/Model X
Selges av AASTRAND AUTO AS

Bildegalleri

(1/47)
Stavanger
SOLGT

Tesla Model X

100D|PREMIUM|EAP|360CAM|22"|HIF|KROK|UTV.GARANTI

Modellår

2017

Kilometerstand

158 500 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

El

Totalpris

229 000 kr

Selgerens infokort

AASTRAND AUTO AS

Se org.nr. på brreg.no,

4 år på FINN

,Boganesgeilen 9, 4312 Sandnes,Se butikkside på FINN,Se forhandlerens 13 annonser

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på EK47363
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Meget flott og velholdt Tesla X 100D med alt utstyr inkl. til en fornuftig pris.

Påkostet med PPF folie på utsatte steder på utsiden, samt innstegene på innsiden, hengerfeste, Chrome deleted(satin sort), tonede vinduer, de råeste Originale Tesla 22" Onyx satin sorte felger, lakkforseglet osv.

Den har også den praktiske midnight silver lakken Tesla X kler så godt med sorte delskinn interiøret. Og for å virkelig ha den feteste Teslaen så har den de råeste 22’’ satin sorte Tesla Onyx felgene på sommer(kan medfølge for 15K tillegg).

20’’ originale Tesla turbine felger på vinterhjulene med originale Satin sorte Tesla felger med toppklasse vinterdekk.

Sammen med Premium interiør pakke med den ultimate plass løsningen med 5stk praktiske delskinn stoler. Den er også levert med det mørke flotte Alcantara tak trekket og mørkt aske interiør som sammen med verdens største frontrute i personbil gjør dette til en fantastisk flott kombo.

Med Tesla sitt premium klimaanlegg med bla. Dog og Camp mode så kan du behagelig sove i bilen. Den er også utstyrt med HEPA-filtreringssystem av medisinsk grad og inkluderer bioforsvars modus. Dette fjerner pollen, bakterier og forurensning fra luften som kommer utenfra før den kommer inn i kupeen.

Denne har også Vinterpakken med varme i ratt, viskere og alle seter.

 

- Meget velholdt

- Enhanced autopilot (verdi 46.400kr) Oppgradert autopilot legger nye funksjoner til Tesla-autopilotens kjøreopplevelse. Din Tesla vil tilpasse hastigheten etter trafikkforholdene, holde seg innenfor kjørefeltet.

- Kommer rett i fra lakk rens og polering, så den skal være lett og vedlikeholde i fremtiden (verdi 2990kr).

- Barnesykdommer utbedret med meget god oppfølgning fra eier. Kontroll armer, gul ramme rundt MCU, ledningsnett i førerdør, minnebrikke bytte, cladding byttet, lykter pga. fukt bl.a.

- Det har selvsagt aldri blitt røyket i bilen.

- Gratis wifi/Premium connectivity i hele bilens levetid(verdi 129kr mnd)

- 22" Satin svarte Onyx felger med toppklasse sommerdekk(verdi 64.800kr)Kan medfølge for 15K pristillegg.

- 20" Originale satin sorte Tesla turbine felger med toppklasse dekk.

- 20" Originale Tesla Turbine felger med gode sommerdekk(verdi 24.900)

- Full Chrome delete(verdi 12.000kr)

- Kvalitets PPF folie utsatter steder og inne på innstegene

- Det har selvsagt aldri blitt røyket i bilen.

- Kollisjonsfri

- Debadged(Chrome Tesla emblene tatt av for mer stilrent preg)


UTSTYR:

  • Enhanced autopilot (verdi 46.400kr) Oppgradert autopilot legger nye funksjoner til Tesla-autopilotens kjøreopplevelse. Din Tesla vil tilpasse hastigheten etter trafikkforholdene, holde seg innenfor kjørefeltet.
  • Premium oppgraderingspakke (verdi 38.600kr) HEPA-filtreringssystem av medisinsk grad og inkluderer bioforsvarsmodus. Dette kan fjerne pollen, bakterier og forurensning fra luften som kommer utenfra før den kommer inn i kupeen. Det er ingen eksoslukt fra bilene foran eller når du kjører i tunnel. Vesentlig forskjell fra Tesla som ikke har HEPA og eksos dras inn i kupeen.
  • Midnight silver lakk (verdi 10.000kr)

  • Full Chrome delete(verdi 12.000kr)
  • Bagasjeromsmatte (verdi 1500kr)

  • Tow Package med hengerfeste og kan trekke inntil 2250kg og kan aktivt overvåke tilhengerens bevegelser og justerer hjulbremsingen etter behov.
  • Innredning i mørkt asketre
  • Vinterpakke  Inkluderer varme i for og baksetene, oppvarmet ratt, vindusviskere med avrimings funksjon og oppvarmede sidespeil. 
  • 22" Satin svarte Onyx felger med toppklasse sommerdekk.(verdi 64.800kr)Kan medfølge for 15K pristillegg.
  • 20” Originale satin sorte Tesla turbine felger med gode vinterdekk (verdi 26.800kr)
  • 20" Originale Tesla Turbine felger med gode sommerdekk(verdi 24.900)
  • Panorama frontrute (Den største frontruten i helglass som er i produksjon, noe som gir en enestående utsikt og lys kabin)
  • Sentry mode sikkerhetsfunksjonen "Sentry Mode" som gjør at bilen tar opp video av bevegelser rundt bilen når den er parkert med kamera i front, på sidene og bak.
  • Sorte delskinn seter
  • Smart luftfjæring med hev og senk (GPS basert heving av luftfjæring)
  • Selvpresenterende førerdør
  • Høy strømstyrke lader(for hurtigere lading)
  • For-varming eller kjøling av kupe via app
  • Full LED lys
  • GPS-aktivert Homelink for åpning og lukking av garasjedører
  • DAB + TuneIn, Radio satellitt radio egenskaper
  • Ryggekamera 
  • Navigasjon Kart og navigasjon med sanntids trafikkinformasjon gjennom Goolge som gir mulighetene til å unngå trafikk korker og ta alternativ rute.
  • Automat
  • 2 ISOFIX-barnesete fester
  • Bluetooth
  • 4x4 Smart 4 hjulstrekk, som hele tiden sjekker hvert hjul ved kjøring for å holde bilen på veien.
  • Panorama glasstak
  • EL.Bakluke
  • EL.Ratt justering


For de som ikke har eid en Tesla X tidligere kan jeg tilby solid innføring i bilens funksjonalitet ved overtakelse.

Ta kontakt for en hyggelig handel.


Tesla eiere er de mest fornøyde elbil eierene i Norge.

https://www.tek.no/nyheter/nyhet/i/jzX7J0/dette-er-de-mest-fornoeyde-elbileierne?utm_source=vgfront&utm_content=hovedlopet_row6_pos1


REKKEVIDDE:

Bilen har et 100kWt batteri.

100D har en oppgitt rekkevidde på solide 565km (WLTP). Når man i tillegg har tilgang til Tesla sitt enorme superlade nettverk, kan du fint kjøre i hele Norge og Europa uten og være redd for å gå tom for strøm.

Gratis bruk av Google Maps som også er navigasjonen. Fantastisk med trafikkbilde i sann tid som gir deg muligheten til å velge andre veier hvis det f.eks er kø. 

Her får du også info om nærmeste ladestasjoner, servicesteder, spisesteder, steder å besøke. 

Bilens navigasjonssystem legger også opp rutene selv (via google) og kalkulerer hvor man skal stoppe for å lade, og hvor lenge. Så langturer og rekkevidde angst er ikke aktuelt lengre. 


LADING:

Type 2 lader medfølger

230V Lader medfølger

Høy strømstyrke lader innebygget.


NYBIL FØLELSEN SOM ALDRI FORSVINNER:

Tesla kommer stadig med oppgraderinger av bilen som skjer ved jevne mellomrom. Enten er det viktige sikkerhetsoppdateringer, eller så kan det være nyttige funksjoner som spill, mer akselerasjon eller prompepute funksjoner. Man blir stadig overrasket og det er dette som gjør det ekstra morsomt å eie en Tesla. Derav blir heller aldri Tesla-en gammel eller utdatert. 


SIKKERHET: 

Model X er den første SUV-en noensinne til å oppnå en 5-stjerners NCAP-sikkerhets klassifisering i USA i hver kategori og delkategori, den laveste sannsynligheten for passasjerskade, og den laveste risikoen for velt sammenlignet alle med andre SUV-er på veien.

Model X leveres også med Dual Motor som er en kategorisk forbedring av konvensjonelle firehjulsdriftssystemer. Med to motorer, en foran og en bak, kontrollerer Model X dreiemomentet til for- og bakhjulene selvstendig og digitalt. Resultatet er enestående trekkraft og kontroll under alle forhold.

Konvensjonelle firehjulsdrevne biler bruker komplekse mekaniske ledd for å distribuere kraft fra en enkelt motor til alle de fire hjulene. Systemet som brukes på Tesla X gir både bedre rekkevidde og raskere akselerasjon fordi vekten og effekten er bedre fordelt på fire hjul enn på to.


GARANTI:

8-års og Ubegrenset km batteri og motor/drive unit garanti

Aastrand Auto tilbyr også utvidet bruktbilgaranti gjennom Tesla og Fragus for gunstige priser. Spør selgeren om dette når du kjøper bil, hvis du ønsker ytterligere garanti enn 5år og 100k km.

Kan forlenges helt opp til 200K km og 3år.


NOEN FORDELER MED ELBIL IDAG:

• Rimeligere bompasseringer

• Rimeligere parkering mange steder

• Mulig å benytte kollektivt felt 

• Rimelige "drivstoff-kostnader"

• Lav årsavgift


INNBYTTE:

Ønsker du og bytte inn en bil, oppgi info om bilen som følgende:

Skilt nr, km.stand, utstyrs pakke/nivå og opplys om det er noen skader eller utslitte dekk osv.

Ps. Se gjerne litt på hva tilsvarende biler ligger ute for på Finn.no, og si gjerne noe om prisforventningene dine i innbytte.


TRANSPORT:

Transport kan ordnes for et lite tillegg. Her er noen priseksempler:


Bergen...................kr. 4.500,-

Oslo.......................kr. 6.900.-

Haugesund........... .kr. 2.500.-

Kristiansand......... ..kr. 3.500.-

Trondheim........... ..kr. 12.900.-

Tromsø.................kr. 18.900.-

Bodø.................kr. 18.900.-


Dette er bare noen eksempler. Kan levere den nye bilen hvor som helst i Norge.


FORSIKRING: 

Aastrand Auto AS har gode priser på forsikring fra våre samarbeids partnere IF og Gjensidige, hvor vi kan tilby markedes beste forsikring til lavpris!


LEVERING: 

Aastrand Auto AS er godkjent AUTOREG forhandler av Statens vegvesen, og kan derfor registere biler selv og overlevere bilen umiddelbart. Det betyr vi kan levere biler alle dager hele uken.(inkl Lørdag og Søndag)


FINANSIERING:

Aastrand Auto AS samarbeider med Nordea og Santander på finans.

Hvor vi kan tilby finansiering fra kr 0 kontant og inntil 10 års nedbetaling. Du får raskt svar på søknaden.


HVEM ER AASTRAND AUTO:

Aastrand Auto AS er en pensjonert Toyota selger med 17 års erfaring i bransjen.

Som med tiden er blitt Tesla entusiast og som nå kjøper og selger utelukkende Tesla.

Med å handle Tesla av Aastrand Auto AS får du mer enn en hyggelig Tesla handel.

  • ‘’Nybil’’ følelsen selv med kjøp av brukt Tesla. Da samtlige Teslaer går gjennom omfattende bilpleie innvendig og utvendig, med lakk rens og forsegling. 
  • Alle Aastrand Auto Teslaer får full chrome delete også Tesla emblemene og sotede vinduer fra B-stolpe.
  • God fagkompetanse på Tesla.
  • 500++ solgte Tesla pdd.
  • Alle Aastrand Auto AS sine kunder får rabatt på 15% hos Norges største Tesla tilbehør leverandør BeGood.no: kaaa19282
  • App tilgang umiddelbart i sammenheng med bil utlevering.
  • 80-100% Fulladet Tesla.
  • Både sommer og vinterdekk som holder mer enn en sesong.
  • Tar Tesla i innbytte til fair priser.
  • Kjøper din brukte Tesla til en fair pris selv om du ikke handler ny Tesla hos Aastrand Auto AS.
  • God innføring i Tesla’s mystikk og mysterier.
  • Tilgjengelig stort sett hele døgnet(07.00-23.00).

Ta forbehold om utstyrs- skrivefeil i annonsen.

Spesifikasjoner

Omregistrering
4 532 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
224 468 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Tesla
Modell
Model X
Modellår
2017
Karosseri
SUV/Offroad
Drivstoff
El
Effekt
524 hk
Kilometerstand
158 500 km
Batterikapasitet
100 kWh
Rekkevidde (WLTP)

WLTP er et måltall fra bilen var ny og reell rekkevidde må sees i sammenheng med alder, km, kjøremønster og værforhold

565 km
Energiforbruk (NEDC)

NEDC var den felleseuropeiske målemetoden som ble brukt for å fastslå bilers rekkevidde og drivstofforbruk før den ble erstattet av WLTP

20,8 kWh/100 km
Girkasse
Automat
Girkassebetegnelse
Automat
Maksimal tilhengervekt
2 250 kg
Hjuldrift
Firehjulsdrift
Hjuldriftnavn
AWD
Vekt
2 458 kg
Seter
5
Dører
5
Størrelse på bagasjerom
2 180 L
Farge
Sølv
Fargebeskrivelse
Midnight silver metallic | Koks grå
Interiørfarge
Sort delskinn
Bilen står i
Norge
Sist EU-godkjent
28.01.2025
Neste frist for EU-kontroll
28.01.2027
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
EK47363
Chassis nr. (VIN)
5YJXCCE23HF050731
1. gang registrert
13.07.2017
Garanti
Bruktbilgaranti
Garantiens varighet
6 måneder
Garanti inntil
6 000 km
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • 12V uttak
  • 360° kamera
  • Adaptive frontlykter
  • Airbag foran
  • Alarm
  • Antiskrens
  • Antispinn
  • App-integrasjon
  • Auto hold
  • Auto park
  • Bagasjeromstrekk
  • Blindsoneassistent
  • Bluetooth
  • Cruisekontroll
  • Dekktrykksovervåkning
  • Delt baksete
  • Diff.sperre
  • Digital nøkkel
  • Digitalt instrumentpanel
  • Dobbelt bagasjeromsgulv
  • El-sidespeil m. varme
  • El.vinduer
  • Elektrisk bakluke
  • Elektrisk sete m. memory
  • Elektriske speil
  • Forvarming av batteri
  • Frunk
  • Gjenfinningssystem
  • Handsfree opplegg
  • Hengerfeste, fast krok
  • Isofix
  • Justerbar korsryggstøtte
  • Kjørecomputer
  • Klimaanlegg
  • Kupévarmer
  • LED-lys
  • Luftfjæring
  • Lyssensor
  • Metallic lakk
  • Midtarmlene
  • Multifunksjonsratt
  • Musikkstreaming
  • Mørke ruter
  • Navigasjonssystem
  • Nettleser
  • Nivåregulering
  • Nøkkelløs start
  • Oppvarmede seter, bak
  • Oppvarmede seter, foran
  • Oppvarmet frontrute
  • Oppvarmet ratt
  • Parkeringsensor bak
  • Parkeringsensor foran
  • Radio DAB+
  • Radio FM
  • Regnsensor
  • Ryggekamera
  • Sentrallås
  • Servostyring
  • Seter i delskinn
  • Sideairbager
  • Skiltgjenkjenning
  • Skinnratt
  • Soft close
  • Soltak/glasstak
  • Sommerdekk på aluminiumsfelg
  • Sommerdekk på felg
  • Sportsratt
  • Sportsseter
  • Stemmeassistent
  • Stemningsbelysning
  • Trådløse oppdateringer (OTA)
  • USB-A
  • Videoovervåkning
  • Vinterdekk på aluminiumsfelg
  • Vinterdekk på felg

Denne bilen selges med Bruktbilgaranti (6 md. / 6 000 km).

Om de forskjellige garantitypene på FINNs hjelpesenter

Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Nei

Er det gjort større reparasjoner?

Nei

Er eller har motoren vært trimmet?

Nei

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

Boganesgeilen 9A, 4032 Stavanger
Kart

AASTRAND AUTO AS

Aastrand Auto AS er en pensjonert Toyota selger med 17 års erfaring i bransjen. Som med tiden er blitt Tesla entusiast og som nå kjøper og selger utelukkende Tesla. Med å handle Tesla av Aastrand Auto AS får du mer enn en hyggelig Tesla handel. ‘’Nybil’’ følelsen selv med kjøp av brukt Tesla. Da samtlige Teslaer går gjennom omfattende bilpleie innvendig og utvendig, med lakk rens og polering. Alle Aastrand Auto Teslaer får full chrome delete også Tesla emblemene og sotede vinduer fra B-stolpe. God fagkompetanse på Tesla. 450++ solgte Tesla pdd. Alle Aastrand Auto AS sine kunder får rabatt på 15% hos Norges største Tesla tilbehør leverandør BeGood.no: kaaa19282 App tilgang umiddelbart i sammenheng med bil utlevering. 80-100% Fulladet Tesla. Både sommer og vinterdekk som holder mer enn en sesong. Tar Tesla i innbytte til fair priser. Kjøper din brukte Tesla til en fair pris selv om du ikke handler ny Tesla hos Aastrand Auto AS. God innføring i Tesla’s mystikk og mysterier. Tilgjengelig stort sett hele døgnet(07.00-23.00).
Se butikkside på FINN

Adresse

,Boganesgeilen 9, 4312 Sandnes

Åpningstider

Stengt · Åpner kl. 09:00 på mandag
,
Vis åpningstider
,
  • Mandag
    09:00 - 15:00
  • Tirsdag
    09:00 - 15:00
  • Onsdag
    09:00 - 15:00
  • Torsdag
    09:00 - 15:00
  • Fredag
    09:00 - 15:00
  • Lørdag
    Stengt
  • Søndag
    Stengt

Lenker

  • ,Se forhandlerens 13 annonser
Org.nr.: 827142212·Se på brreg.no,

Forhandleren har samtykket til å bare annonsere i samsvar med gjeldende lov.

Annonseinformasjon

FINN-kode

461075217

Sist oppdatert

29. april 2026, 18:37

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Tesla
Tesla Model X