Bildegalleri
Staub La Cocotte støpejernsgryte 4,8 L grafittgrå, 24 cm, høy
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 123 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Merke: Staub
Som ny. Brukt en gang. Ingen riper. Se bilder.
Staub La Cocotte gryte i støpejern med emaljert grå utside og sort emaljert innside. Gryten er veldig praktisk da den har et stort volum på 4,8 liter, og samtidig bare er 24 cm i diameter. Lokket har kondensknopper på innsiden for jevn fuktfordeling under tilberedning som gir svært smaksrik og saftig tilberedning. - Dette gjør en klasseforskjell og gjør Staub mye bedre enn støpejernsgryter fra Le Creuset. Metallknott på toppen.
Elsket av franske kokker som Paul Bocuse.
Varmes sakte opp på lav varme i 5 min med olje/smør i bunnen, før selve matlagingen starter.
Tilbered store portioner i den høye gryten fra Staub, som er laget av støpejern med emaljering. La Cocotte er en gryte, som kombinerer fordelene ved støpejern og emaljering av høy kvalitet, så du enkelt oppnår jevn varmefordeling og dermed optimale matlagnings resultater. Den allsidige gryten er 3 cm. høyere enn den klassiske Cocotte, så den dermed har en kapasitet på 4,8 liter samt en diameter på 24 cm.
Den slanke facon gjør gryten enkel å oppbevare, og det praktiske lokket sørger for, at all damp falder ned i maten igjen, hvilket gir et mørt og smagkefullt resultat. De utover dette tåler gryten ovn opp til 482° C - dog kun opp til 260° C med lokk. Den allsidige Cocotte kan brukes på alle komfyrtyper, inkl. induktion. Dessuten tåler den opvaskmaskinen, men oppvask i hånden anbefales.
Emaljering av høy kvalitet
Praktisk lokk med unik struktur
Kompatibel med induktion og ovn
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 27.4.2026 kl. 09:03 ・ FINN-kode: 460849979
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt