Bildegalleri
Zegul Arrow Play MV Rock Solid
Til salgs
14 500 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Dette er en veldig god og solid Havkajakk, som er super til turbruk, men også god til lek. Den er veldig konfortabel å sitte i og du har god kontakt med kajakken via lårstøttene.
Den responderer godt på kanting, styretak og sveipetak, og surfer lett.
Kajakken har senkekjøl ("skeg"). Brukes typisk ved sidevind for lettere å holde ønsket kurs (unngå at kajakken dreier for mye opp mot vinden).
Kajakken er flott å se på og i god stand (bedre enn når jeg kjøpte den for to år siden). Zegul Arrow Play er kjent for svært høy byggekvalitet. Arrow MV Play er en leken og responsiv allroundkajakk som egner seg godt til: dagsturer, tur med oppakning, padling i bølger.
Kajakken er kjent for: god sekundærstabilitet (trygg ved kanting), responsiv og “lekbar”, god fart for klassen, 4 luker med god pakkekapasitet
MV-versjonen passer typisk padlere i mellomsegmentet (ikke for små eller veldig store padlere), selv er jeg 186cm og 86kg.
Dette er en modell som fortsatt har et godt rykte blant erfarne padlere, særlig for deg som ønsker én kajakk som fungerer til både tur og lek.
Prisantydning var 19500 kr (rimelig pris i forhold til prisen jeg betalte for 2 år siden) da jeg skulle til å selge den. Min brukte kajakk ble av forsikringsselskapet verdisatt til 24520kr i august i 2024, dvs 19500 var i praksis et prisavslag på 5000kr på litt under to år for en kajakk som i praksis var bedre enn før den ble skadet i august 2024.
Jeg vurderer nå å selge den som reparasjonsobjekt for 14.500kr, siden jeg klarte å skade den når jeg hadde fått den på taket for å selge den til kjøper i Oslo 3.mai.
Kajakken var festet på kajakkstativ på biltaket, samt festet med tau til bilen foran og bak siden jeg skulle kjøre med den i høy hastighet. Ved flytting av bilen seint på kvelden for å lade den hadde jeg glemt å feste tautamp forann (den hang/lå ned på bakken) med det resultat at jeg klarte å kjøre over tautampen med fremhjulet med det resultat at kajakken ble presset så hardt ned mot fremre takbøyle at bunnen ble presset så mye opp at kajakken fikk lokale skader og lokale svekkelser( på begge sider i overgangen bunn/sider. Dvs kajakken må repareres på nytt.
Området med skaden er stivt og kajakken er tett. I tillegg til å skifte skadet gelcoat ville jeg også ha forsterket kajakken på innsiden med noe ny glassfiberduk og epoxy der det er synlige tegn på svekkelser. Jeg har godt med rester med plassfiberduk og epoxy etter forige reparasjon som kan følge med.
Kort beskrivelse av kajakktypen: "Lett manøvrerbar havkajakk konstruert for lek i bølger og turer på havet. Arrow Play er stabil nok for en nybegynner, og mer enn leken nok for deg som har padlet noen år. Denne kajakken kan du "vokse" i og etterhvert som du blir en bedre padler vil du sette pris på de gode egenskapene - svinger flott på kant, god på rulle, god i bølger og surfer svært godt. Cocpiten er godt ergonomisk utformet og padleren har særdeles god kontakt med kajakken. Leveres med senkekjøl, 4 luker, polstrede seter og lårstøtter , håndtak i baug og akter, samt dekksrigging med strikk og tau".
Kajakken glir meget godt i vannet og er derfor god å padle tur med.
MV er mellomstørrelsen av Zegul Arrow Play (MV = medium volum)
Lengde 517 cm, bredde 54, vekt 25 kg. Anbefalt padler vekt 70 -110 kg, lastekapasitet 130 kg.
Kajakken leveres i flere materialkvaliteter og Rock Solid var den mest solide av de materialkvalitetene denne kajakken ble produsert i (PE = trelags polyetylen 28kg, A-Core: 23–25 kg, 3D C-Core: 19-21 kg, Rock Solid: 23-25 kg, Full Carbon: 16–18 kg).
At den er solid fikk jeg bekreftet august 2024 da jeg havarerte i stivkuling og kajakken måtte slippes, hvorpå den ble kastet opp på land av bølger og vind. Jeg kunne padle videre med kajakken, men det var godt med sprekker i gelcoaten på venstre side. All skade i gelcoaten er omhyggelig utbedret (men det ble en liten fargeforskjell da fargekoden jeg fikk fra leverandør ikke stemte helt). Kajakken er for sikkerhetsskyld også forsterket med litt ny glassfiber lokalt innvendig i cockpit på venstre siden i overgangen bunn/side. Kajakken fikk også kjøltape/kjølbeskyttelse for å minske fremtidig slitasjen når kajakken trekkes opp på land/sjøsettes.
Det har ikke vært hull i skroget, Utbedringene utvendig er kun synlige grunnet litt fargeforskjell i gelcoaten (no og gammel). Kajakken ble forsterket med litt ny glassfiber lokalt innvendig på venstre siden i overgangen bunn/side for å være sikker på at styrke og stivhet var minst like god som på resten av kajakken, som ikke hadde fått "juling" i forbindelse med havariet.
Rock solid versjonen produserer ikke lenger og prismessig lå den i 2024 ca 17% høyere i pris enn Acore versjonen (avklart med forsikringsselskapet ifm skadeoppgjør). Hvis det hadde vært mulig å få kjøpt ny Zegul Arrow Play MV Rock Solid ville prisen nok ligget i området 41.000 - 43.000kr.
Jeg velger å selge kajakken som jeg kjøpe brukt våren 2024 da jeg har konkludert med at jeg heller bør ha en kortere plastkajakk til Bølge og brott pading.
Nøkkelhullet til cockpit på min Zegul Arrow har innvendige mål l=80 cm og b=40cm. Kanotsentrum i Sverige (https://shop.kanotcentrum.com/produkt/zegul-arrow-play/) oppgir følgende mål "47 X 88 cm i yttermått, 42 X 81 cm i innermått".
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 9.5.2026 kl. 11:40 ・ FINN-kode: 460608307
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt