Bildegalleri
❤️ Rosendal kakespade 21,7 cm, 830S
Til salgs
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Jeg har enda ikke rukket å sette pris på denne varen.
Mønster: Rosendal
kakespade / smørbrødspade
Lengde: ca 21,7 cm
Bredde: ca 6,5 cm
Denne delen er uten gravering
Denne delen er stemplet sølvstempel: 830S
Kakespaden er dobbeltpresset, noe som betyr at den har mønster både på oversiden og også på undersiden.
Denne kakespaden er brukt tidligere, og har derfor bruksslitasje. Kakespaden bør pusses for å bli blankere.
I følge en bok som er lagret på Nasjonalbiblioteket het mønsteret i denne annonsen opprinnelig "Dobbelt Riflet", men mønsteret fikk senere navnet "Rosendal". Om du kopierer lenken under inn i nettleseren din, kan du lese mer om dette.
Kilde:
https://www.nb.no/items/3d0642a41ec550cc03ad513998e66e66?page=31&searchText=%22Dobbelt%20Riflet%20fikk%20senere%20navnet%20Rosendal%22
Rosendal sølvtøy og sølvbestikk representerer det tradisjonelt klassiske. Sølvmønsteret antas å ha sin opprinnelse fra baroniet i Rosendal som ble oppført av baron Ludvig Rosenkrantz i 1665. Det dobbeltriflede mønsteret i sølvbestikket var vanlig på 1800 tallet, men er også kjent fra 1700 tallet. Sølvmønsteret Rosendal ble redesignet og merkebeskyttet i 1932.
Det er vanlig at gamle deler i dette mønsteret har gravering. Samtlige deler i denne annonsen er helt uten gravering.
Delene i denne annonsen er brukt tidligere, og de kan tenkes ha enkelte bruksmerker. Jeg har ikke pusset disse delene. Disse delene blir penere og blankere om de rengjøres og pusses.
Andre sølvmønstre som kan passe godt overens med disse delene er sølvmønstrene Rosendal, Dobbeltriflet, Jubileum, Riflet og Bergensk riflet. Du kan lese mer om mønstret Rosendal og andre norskproduserte sølvmønstre, dersom du kopierer følgende lenke inn i nettleseren din:
https://www.nb.no/items/0d266caac0688dfd5545d0383b0a192a?page=65
Mønsteret Rosendal passer godt for personer som samler på 1700-talls og 1800-talls bestikk. Ved å ha fullt bestikksett i Rosendal, kan man kjøpe inn enkeltdeler fra 1700 og 1800-tallet, og da alltid ha fullt ut passende bestikk som man kan benytte sammen med slike gamle antikke deler.
Mønsteret Rosendal er et gammelt tradisjonelt norsk mønster som fremdeles er i produksjon hos en produsent som heter "Arven", som baserer mye av sin produksjon på gamle tradisjonelle sølvmønstre. Om du ønsker å kjøpe nyproduserte deler av mønsteret Rosendal, da finner du nyprisene om du kopierer følgende lenke inn i nettleseren din:
https://arven.no/collections/rosendal
SAMMENLIGNBARE PRISER
Tilsvarende kakespade finnes ikke i sortimentet til produsenten Arven. Om du ønsker en slik kakespade som dette, da må du handle på bruktmarkedet. Du finner nyproduserte deler i mønster Rosendal, som fremdeles er i produksjon på følgende lenke:
https://arven.no/collections/rosendal
Kopier lenken under, så får du frem bruktprisen som Berheim antikk har for det som virker til å være samme type kakespade:
https://berheim.no/produkt/rosendal-kake-smorbrodspade/
Brukthandelen Kistebunn har tidligere hatt slik kakespade som dette inne i sortimentet, men er nå utsolgt. Det er mulig å få frem den tidligere annonsen ved å kopiere følgende lenke inn i nettleseren.
https://www.kistebunn.no/products/rosendal-kakespadesmorbrodspade
SAMPAKKING?
Jeg har flere typer deler i Rosendal, men har enda ikke rukket å legge ut alle delene. Det vil etter hvert bli mulig å finne flere av mine deler i mønster Rosendal ved å søke i Finn på følgende søkeord:
TryggRosendal
Eller kopier denne lenken inn i nettleseren din:
https://www.finn.no/recommerce/forsale/search?q=TryggRosendal&sort=PRICE_ASC
FORSENDELSE:
Du kan enten hente disse delene hjemme hos meg, eller jeg kan sende den i posten. Sender kun ved forhåndsbetaling. Mottaker betaler eventuell porto.
📯 HeltHjem med sporing koster kr 72,- i forsendelse.
https://www.helthjem.no/send
Helt hjem sine leveringsvilkår kan leses her:
https://helthjem.no/vilkar-privat
📯 Norgespakke liten, med begrenset sporing, koster for tiden kr 76,-
Det antas at pakken vil bli skannet første gang når den ankommer Posten sin sorteringsterminal på Lørenskog. Det er begrenset sporing på liten Norgespakke, og det er ikke alltid at Posten skanner liten Norgespakke ved levering til mottaker. Ved tap eller skade på Norgespakke tilbyr Posten erstatning for inntil 2500 kroner.
https://www.posten.no/sende/i-norge/norgespakke
📯❤️ Om du ønsker full sporing, helt fra postlegging, og skanning når pakken leveres i din postkasse, bør det benyttes Norgespakke Stor med full sporing, som koster kr 140,- i porto. Norgespakke™ stor er sporbar. Pakken skannes normalt både ved innlevering og levering til mottaker.
Ved tap eller skade tilbyr Posten erstatning for inntil 10.000 kroner.
https://www.posten.no/sende/i-norge/norgespakke
Takk for din interesse for denne annonsen. Se også mine andre annonser på sølv ved å søke på kodeord
TryggSilver
her på finn.no eller klikk på denne linken
https://www.finn.no/recommerce/forsale/search?q=tryggsilver&sort=PRICE_ASC
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 13.4.2026 kl. 01:26 ・ FINN-kode: 459703835
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt