Bildegalleri
Nydelig Italiensk retro sykkerl fra ABICI - selges rimelig!
Til salgs
1 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Sykkeltype: Annet
Kjønn: Dame
Dette er en 16 år gammel, høyt elsket, retro damesykkel fra det Italienske merket ABICI. Kjøpt i 2010 fra produsenten i Italia.
Sykkelen er av typen “Singlespeed (uten gir)”, og har av praktiske årsaker ikke vært første valg til sykkelturer i en by som Bergen. Den har vært brukt til én fotoshoot, som sett fra hovedbildet vedlagt, og har ellers vært ustillingssykkel i butikk de første 2 årene av sitt liv. Siden har den stått lagret hos meg, først i innendørs bod, senere i garasje-bod.
Den er pent holdt, men har fått noe antydning til rust rundt stammen, samt et større merke med rust på stammen under rattet. (se vedlagt bilde)
Setet har holdt seg relativt bra med tanke på alder, men kan nok trenge litt kjærlighet og pleie. Det er et klassisk skinnsete i flott utførelse fra Engelske Brooks. (https://www.brooksengland.com/en_eu/saddles/classic.html)
Sykkelen er utstyrt med kjedekasse som beskytter kjedet.
Rammen er lakkert i en lys creme-farge.
Foran på sykkelen er det montert en kurv (ikke samme merke som sykkelen).
Monteringen av kurven er av "egenkomponert patent", da kurven ble kjøpt brukt uten tilhørende festeanordning.
Under kurven er det en sykkellykt som genererer strøm når man sykler.
Det er ca 75cm fra bakken og opp til setet på sykkelen.
Hjulene er 26".
Dette er nok ikke en sykkel jeg ville anbefale til hverdagssykkling, men det er en nydelig sykkel og egner seg veldig godt som prop til fotoshoots (feks brudefotoshoot), til utstilling utenfor / inne i butikk, eller lignende. Den setter lett en god stemning!
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 12.4.2026 kl. 21:10 ・ FINN-kode: 459677323
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt