Bildegalleri
Asbjørnsen & Moe : Samlede Eventyr. Praktbøker. Se bokomtale.
Til salgs
220 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Asbjørnsen & Moe : Samlede Eventyr. Praktbøker.
BOKOMTALE :
Klassiske eventyr samlet i to flotte bind. Samlede eventyr I-II er et komplett bokverk og inneholder alle de kjente eventyrene som etterlater oss med en blanding av håp, glede og skrekkartet fryd. Kort sagt: En skattekiste av beretninger. Bøkene er rikt illustrert og inneholder alle de originale tegningene til blant andre Theodor Kittelsen, Hans Gude og Erik Werenskiold. Denne utgaven er språklig modernisert av Einar Lundeby - for å gi eventyrene en så muntlig og folkelig preg som mulig.
Asbjørnsen og Moe er de to norske folkeminnesamlerne Peter Christen Asbjørnsen og Jørgen Moe. De samlet det som i dag er de mest kjente norske folkeeventyrene. Asbjørnsen samlet eventyr og sagn fra midten av 1830-årene, og begynte samarbeidet med Jørgen Moe i 1837. Det var en begivenhet i norsk åndsliv, og høstet internasjonal anerkjennelse. KILDE : Forlaget.
Bøkene er utgitt av Den Norske Bokklubben 1982-1983. Innbundet i kunstskinn og med rik gulldekor. Illustrert. Totalt over 1000 sider. Trykt på kvalitetspapir. Hele og fine bøker.
Register med ordforklaringer i bind 1 for begge bindene. Både forord og etterord. Se bilder for innhold.
SAMLET PRIS kr. 220 + porto.
Vekt 1,6 kg. Porto kr. 73 (Postpakke 0-5 kg).
FRAKTPRISER :
Jeg oppgir det mest gunstige frakt-alternativet ved forsendelse. Kombiner gjerne kjøp fra mine andre annonser for å spare fraktutgifter.
GARANTI :
Du har full returrett i 14 dager etter at varen er mottatt og pengene tilbake.
MIN MOBIL : 93412488
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 9.4.2026 kl. 13:25 ・ FINN-kode: 459213379
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt

