Bildegalleri
Svela B35XLE - Båthenger for båt opp til 27 fot - 3500 kg
Til salgs
85 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Svela B35XLE - Båthenger for båt opp til 27 fot og 3500 kg, selges Kr 85 000,- Henger er brukt 3 ganger , aldri vært i sjø og stått inne hele tiden, som ny. tatt ut i 2021.
Har du selv prøvd eller sett på at noen opererer båten sin med en Svela båthenger?
Da er det stor sannsynlighet for at det er denne båthengeren du ønsker deg og ingen andre! De som er så heldige å ha en Svela båthenger kan vel knapt tenke seg å gå tilbake til noe annet. Svela er i en klasse for seg.
Du ønsker at sjøsettingen foregår på enkleste og tryggeste måte. Skader på båten i forbindelse med å ta båten ut og opp er frustrerende og det kan bli dyrt. I tillegg ligger båten din bedre på en Svela båthenger under transport på vei i Norge (og i opplag) enn på noen annen båthenger i markedet. Kort sagt, Svela er "verdens beste båthenger" her til lands for båten din! I tillegg er den særdeles god å ha bak bilen!
Det er lite som kan gå galt og båten vinsjes opp og transporteres på 1. klasse! Båten legger seg automatisk riktig på hengeren og du er sikret mot at båten får feil belastning slik mange båter får på tradisjonelle båthengere.
Svela båthenger sikrer dine verdier og gjør utsetting og opptakingen av båten din til en sikker og enkel opplevelse.
Med en Svela båthenger kan det til og med hende at du tenker at det er enklere å parkere hengeren hjemme mellom hver tur. For de som driver med trolling og fiske på ulike vann så er en Svela båthenger det ubestridte førstevalget.
PRODUKTBESKRIVELSE
"Equalizing Roll on System" og LED vanntette lykter
Svela har utviklet et patentert rulle-system med luftfylte gummihjul, "Equalizing Roll on System", som på genialt vis automatisk tilpasser seg skrogets profil. Det gjør sjøsettingen og opptaking av båten til en en meget enkel operasjon. Den bakre vuggen med de luftfylte gummihjulene vippes automatisk ned når båten skal sjøsettes eller vinsjes inn.
"Equalizing Roll On System" og de vanntette LED lyktene gjør at båten kan sjøsettes eller vinsjes inn uten å flytte eller fjerne lyktene.
Mange justeringsmuligheter
Fremre og bakre vugge kan justeres i høyden for båt med kjøl.
Bakre vugge hviler i fremkant på tilhengerens aksling og kan også justeres i høyden.
Baugstøtten kan enkelt justeres i lengderetningen for å få riktig kulevekt på bilen (tilhengerfeste).
Vinsjtårnet kan justeres i båthengerens lengderetning (mange innstillingsmuligheter) for ulike båtlengder (maks fot er oppgitt).
Standard utstyr inkludert
Manuell vinsj på vinsjtårn med to baugstøtter, LED lykter (vanntette), automatisk nesehjul, 2 stigtrinn på hver side og innebygget leider samt 6 øyer for innfesting av strammebånd er standardutstyr. Svela båthengere er meget solid bygget i vedlikeholdsfritt, varmgalvanisert stål.
+ Manuell vinsj med brems
- Lavere vinsjtårn hvis det originale ikke passer øyeinnfestingen i baugen på båten
- Reservehjul
- Et sett med 4 stk. strammebånd tilpasset hengeren
Mål og vekt Svela B35XLE:
Totalvekt: 3500 kg
Egenvekt: 795 kg
Nyttelast: 2705 kg
Lengde: 832 cm
Bredde: 230 cm
Hjul: 185R14C
Antall akslinger: 2
Standard utstyr:
+ Automatisk nesehjul
+ Vinsjtårn med to baugstøtter
+ Innfestingsøye (6 stk) påsveiset i stål
+ To stigtrinn på hver side av hengeren
+ Fastsveiset leider
+ LED lykter (vanntette)
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 7.4.2026 kl. 13:45 ・ FINN-kode: 458931911
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt

