Bildegalleri
Himmelsseng, kannestol, og stereobenk i treverk, håndmalt dekor,
Til salgs
90 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Grunnet flytting til mindre bolig selges følgende: Himmelsseng, kannestol, og stereobenk i treverk, produsert av møbelsnekker, med dekor og tekst håndmalt av Knut Buen fra Tuddal, håndsmidde hengsler og beslag. Sengen er en innebygd himmelsseng med høye gavler, utskårne detaljer og malte felter med rosemønster. Over sengen er det listverk med malt tekst. Kannestol har samme design som seng og bokhylle. Møblene er malt i dempede farger som beige, grønn og rødtoner, og er tilpasset montering langs vegg i et rom med panelvegger. Egner seg som fast innredning i soverom, peisestue eller hytte.
Møbel gruppen består av himmelseng,bredde på seng 1100, total -bredde 1790, høyde 2150 og lengde 2100.
Kannestol laget etter gamle tegninger fra øst Telemark. Høyde 2150, bredde 1300 pluss utspring i topp. Dybde nede 470, dybde oppe 230 pluss utspring.
Stereo benk med plass til høytalere i sidene og midt på. Høyde benk 750, høyde sider 1150, Bredde 2700.
Møblene ble laget i 2005 av Rogstad Snekkerverksted i Kongsberg. Rosemaling og tekster er gjort av Knut Buen fra Tuddal, der også møbelstilen kommer fra.
Møblene har stått i en peisestue som er lite brukt. Møblene er som nye.
Stereobenken er laget til høyttalere i hjemmekino som har vært del av peisestue.
Selges samlet eller oppdelt til pris lik produksjons-pris i 2005, som antas å være en tredjedel av tilsvarende kost i dag. Himmelseng, Kannestol og stereobenk kr 30000 for hver,
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 8.4.2026 kl. 13:08 ・ FINN-kode: 458797148
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt

