Bildegalleri
Beltestakk fra Telemark selges
Til salgs
Frakt fra 109 kr + Trygg betaling 314 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Størrelse: 42
Farge: Flerfarget
Beltestakk med belte, hårvippe og skjorte med brodert kvarde selges.
Beltestakken er sydd av en erfaren sydame i Porsgrunn i 2013 og arbeidet er pent utført. Det er brukt stoffer av god kvalitet, fra blant annet Tyrihans. Den har fått en gjennomgang og løse hekter og sømmer er nylig reparert. Beltet og hårvippa er jevnt og pent vevet. Skjorta er kun brukt én gang og kragen er helt ny. Pent håndverk. Merk at det er skjorta på bildene hvor den henger på kleshenger som er den som følger med - den blå gjør følger ikke med.
Nå passer den fint til damer på rundt 160–165 og størrelse omtrent M/L/XL. Beltestakken er en bunad som er ganske fleksibel størrelsesmessig, så man kan flytte litt på hekter og slik.
Hvis det er behov for omsøm, videreformidler jeg kontakt med en dyktig bunadstilvirker i Oslo. Stakken kan legges ned minst 10 cm og det er mye å gå på ved omsøm. Ved rask avgjørelse kan den bli klar til 17. mai.
Bunaden kan prøves på Sofienberg i Oslo.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 29.3.2026 kl. 17:15 ・ FINN-kode: 457753149
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt
