Business Analyst - Product Management
Jakob Hatteland Computer AS
- Frist 15.04.2026
- Ansettelsesform Fast
Vil du drive med innovasjon i praksis?
Tenk å få sette ditt eget preg på en fremtidsrettet programvare!
Vil du hjelpe kundene våre med å gjøre arbeidshverdagen deres mer effektiv og mer lønnsom? Det får du muligheten til som Business Analyst for RamBase Cloud ERP.
Vi søker en Business Analyst for produktarbeid innen ett eller flere av fagområdene produksjon, innkjøp, logistikk, kvalitet, service og salg.
RamBase Cloud ERP er et forretningssystem og en teknologiplattform forproduksjonsbedrifter med høye krav til styring og effektivitet. Hos oss får du bidra i utviklingen av en programvare med høyt verdiskapingspotensial og internasjonale ambisjoner.
Som Business Analyst har du en sentral rolle i produktorganisasjonen. Du driverproduktarbeidet fra behov til ferdig IT-løsning. Du må ha god helhetsforståelseav industrielle forretningsprosesser, slik at du kan omsette markeds- ogkundebehov til produktdefinisjoner og spesifikasjoner. Du jobber tett medProduct Manager, UX-designer, og utviklingsteam. Samhandling medkunder, partnere, fagspesialister og leverandører er sentralt for å skape et best muligprodukt. Sammen skaper vi effektiv drift for produksjonsbedrifter i hele verden.
Del gjerne med oss om hvorfor du brenner for denne type arbeid og hvofor vi bør velge deg.
Er du i tvil om din bakgrunn passer til jobben? Ta kontakt for en prat!
Dine arbeidsoppgaver
- Utarbeide spesifikasjoner for produktutvikling i tråd med strategi og markedsbehov.
- Utarbeide prototyper ved behov.
- Avklaringer av krav og oppfølgning av utviklingsteam.
- Håndtere produktinnspill fra interessenter som brukere, kunder og konsulenter.
- Drive innsiktsarbeid og brukertester.
- Støtte salgsapparatet med produktkunnskap.
Din bakgrunn bør inneholde dette
- Relevant høyere utdanning.
- Interesse for og forståelse av IT-systemer.
- Kjennskap til bruk av ERP-systemer er nyttig.
- Forståelse av digital innovasjon og produktarbeid er en fordel.
- Vi oppfordrer både relativt nyutdannede og du med noen års relevant erfaring om å søke.
Egenskaper som passer for jobben
- Du bør være en forretingsorientert problemløser med øye for detaljer, som er istand til å se helheten, og prioritere basert på verdiskapingspotensial.
- Du bør også være en pådriver som jobber målrettet og kommuniserer tydelig på tversav interessentgrupper.
- Du må kunne kommunisere godt på norsk og engelsk, både skriftlig og muntlig.
Vi kan friste med
- En viktig rolle i en lokalt eid virksomhet med stort internasjonalt vekstpotensiale.
- En kreativ, trivelig og solid arbeidsplass med påvirkningsmuligheter.
- Et fagmiljø preget av kompetanse, teknologi og innovasjon med høyt motiverte og dyktige kollegaer.
- Arbeidssted er i våre nye og moderne lokaler i Hatteland-bygget i Aksdal Næringspark.
FerdigheterAI-generert
- Brukbarhetstesting
- Gode norsk- og engelskkunnskaper
- Skrive spesifikasjoner
- Utføre forretningsanalyse
JobbMatch
Er du en god match for denne stillingen?
JobbMatch ser på erfaringen og egenskapene dine – og sjekker hvor godt du passer.
Om arbeidsgiveren
RamBase sin helhetlige suite med forretningsløsninger er designet for å styrke selskaper i å oppnå robust selskapsstyring. Innenfor vårt skybaserte ERP og vårt kvalitetsstyringssystem fokuserer vi på nøkkelpilarer som inkluderer planlegging, utførelse, verifikasjon, etterlevelse og kontinuerlig forbedring. Vi utruster våre kunder til å drive bærekraftig vekst og opprettholde kontroll over sin virksomhet ved å forbedre arbeidsprosessene tilpasset deres bransje.
For mer informasjon, sjekk ut Careers in RamBase | Get to know your potential new colleagues
RamBase er en del av Hatteland. Siden 1971 har Hatteland gitt idéer rom til å vokse, utvikles og spres. Vi mener oppskriften på innovasjon er enkel, men ingrediensene sjeldne. Den viktigste ingrediensen er mennesker, og vi ser etter deg med talent, visjoner og vilje til å gjennomføre. Hatteland Group består av flere enn 350 medarbeidere som jobber frem innovative løsninger i sine forretningsområder. Våre merkevarer er RamBase, EMP Secure og Ydra.
For mer informasjon, se Hatteland.com /People
- Sektor: Privat
- Sted: Eikeskogvegen 16, 5570 Aksdal
- Hjemmekontor: På kontoret
- Bransje: IT, IT - programvare
- Stillingsfunksjon: IT-support, Konsulent
- Arbeidsspråk: Norsk, Engelsk
Nøkkelord
Produktutvikling, ERP, Logistikk, Produksjon, Innkjøp
Annonseinformasjon
- FINN-kode 457549358
- Sist endret