Hybrid Cloud konsulent
Sopra Steria
- Frist Snarest
- Ansettelsesform Fast
Vil du bli en del av Norges største fagmiljø for hybrid sky?
Hybrid Cloud konsulent
Jobbeskrivelse
Vil du bli en del av Norges største fagmiljø for hybrid sky? Vårt hyggelige regionskontor på Hamar ser etter flere nye kollegaer!
Sopra Steria opplever stor etterspørsel etter private og hybride skyløsninger, og trenger derfor flere på laget! Vi kombinerer det beste fra privat- og offentlig sky. Målet vårt er å bygge robuste hybride plattformer som ivaretar behovene for sikkerhet og nasjonal autonomitet, balansert opp mot behovet for innovasjon og raskere tjenesteleveranser.
Vi jobber med de største virksomhetene i Norge og dekker hele spekteret fra offentlig sky til privat sky, inkludert air-gapped løsninger for forsvar og nasjonal sikkerhet. Noen av oppdragene kan derfor kreve sikkerhetsklarering.
Typiske arbeidsoppgaver kan være:
- Ariktektur og utvikling av privat, hybrid og nasjonal sky
- Automatisering og optimalisering av eksisterende private og hybride plattformer
- Drift og forvaltning av kundens private og hybride skyplatformer
- Du får jobbe med de nyeste teknologiene fra våre samarbeidspartnere, noen av disse er: Microsoft Azure / Azure Local, VMware, RedHat, OpenShift, Nutanix, Terraform, Ansible, Oracle OCI, AWS og NVIDIA.
Noen av kompetansene vi ser etter:
- 3+ års erfaring fra sky, datasenter og virtualiserte miljøer
- Plattformer som Azure Local , VMware, Nutanix eller Oracle OCI
- Automatisering / IaC med verktøy som Terraform og Ansible
- Kubernetes, kontainere og cloud native teknologier
- Infrastruktur som nettverk, lagring og backupløsninger
Flytende norsk og engelsk, både skriftlig og muntlig, er også et krav vi har til våre konsulenter.
Du trenger ikke være ekspert og kunne alt dette, men du må være både nysgjerrig og lærevillig. Du vil inngå i team med andre fagpersoner som utfyller hverandre. God breddekompetanse er en fordel. Vi setter også ekstra pris på relevante sertifiseringer.
Sopra Steria på Innlandet
Vi har nettopp flyttet inn i nye lokaler sentralt i Hamar. I Drivkrafthuset finner du blant annet en av Hamars beste ansatt-restauranter og egen kaffebar med barista i 1. etasje. I drivkrafthuset arrangerer sosiale og faglige samlinger, og har etablert et supert miljø hvor vi kan vokse videre. Folkene og kompetansen som vi har samlet kan beskrives som “en solid base av dyktige fagfolk” som bidrar på digitaliseringsprosjekter både lokalt og nasjonalt. Vårt mål er å bli den foretrukne leverandøren av IT-tjenester og digital transformasjon hos kundene våre i regionen og Norge. Dette skal vi klare med en god gjeng med engasjerte kollegaer!
Sopra Steria har gjennom en årrekke vært rangert som en av Norges beste arbeidsplasser. Vi jobber målrettet for at våre ansatte skal bli sett, få faglig og personlig utvikling, og for å skape et raust og inkluderende arbeidsmiljø. Vi har naturligvis gode forsikrings- og pensjonsordninger, full lønn under foreldrepermisjon, tilgang til ulike bedriftshytter og bidrag til medlemskap hos Fønix. Vi bør også kanskje nevne at vi tilbyr en rekke faggrupper og aktivitetsgrupper, hvor vi gjør alt i fra å klatre og drar på toppturer sammen til å arrangere sjakkturneringer og LAN, så her finner alle sin plass.
Interessert?
Ta gjerne kontakt med Espen Falldalen(espen.falldalen@soprasteria.com) hvis du skulle ha spørsmål vedrørende stillingen. Skulle du lure på noe angående rekrutteringsprosessen kan du kontakte Anand Prashar (anand.prashar@soprasteria.com)
Vi vurderer søknader fortløpende og tar gjerne en uforpliktende prat!
Sopra Steria har kunder og prosjekter som kan kreve sikkerhetsklarering på ulike nivåer.
Ytterligere informasjonVi er Norges ledende konsulentselskap innen digitalisering, innovasjon og bærekraft. I Sopra Steria bistår vi våre kunder innen privat og offentlig sektor med å bli fremtidens virksomheter. I en årrekke har vi vært rangert som en av Norges beste arbeidsplasser. Du finner oss i Oslo, Stavanger, Trondheim, Bergen, Drammen, Hamar, Fredrikstad, Kristiansand og Tromsø.
FerdigheterAI-generert
- Ansible
- Azure AD
- Infrastructure as code (IaC)
- K8s
- Nettskyteknologier
- Red Hat
- Red Hat Openshift
- VMware
JobbMatch
Er du en god match for denne stillingen?
JobbMatch ser på erfaringen og egenskapene dine – og sjekker hvor godt du passer.
- Sektor: Privat
- Antall stillinger: 2
- Sted: Vangsvegen 71, 2317 Hamar
- Hjemmekontor: På kontoret
- Bransje: IT, Konsulent og rådgivning
- Stillingsfunksjon: Cloud-utvikler
- Arbeidsspråk: Norsk
Annonseinformasjon
- FINN-kode 457450892
- Sist endret

