Bildegalleri
Sølvskje 830s
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 57 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Bildet viser en eldre, dekorert skje, som sannsynligvis er laget av sølv (ofte stemplet med 830S i Norge) eller sølvplett. Mønsteret på skaftet består av klassiske blomster- og rankemotiver som er typiske for antikk sølvbestikk fra slutten av 1800-tallet eller tidlig 1900-tall.
FINN.no
FINN.no
+3
Kjennetegn og identifikasjon
For å identifisere skjeen nøyaktig, bør du se etter følgende detaljer:
Stempler: Se på baksiden av skaftet. Vanlige norske stempler inkluderer tall som 830S (for sølvgehalt), samt mestermerker (produsentens logo).
Mønster: Lignende mønstre finnes hos produsenter som Magnus Aase, Pay Sundt, eller Ottar Hval (Rococco-serien).
Type: Avhengig av størrelsen kan det være en teskje (ca. 11–13 cm) eller en spiseskje/serveringsskje (over 20 cm).
+5
Mulig verdi
Verdien av slike skjeer varierer basert på materiale og tilstand:
Sølv (830S): Har en stabil verdi basert på sølvpris, men antikke eller sjeldne mønstre kan selges for alt fra 300 kr til 1 100 kr per stykk på bruktmarkedet
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 26.3.2026 kl. 22:12 ・ FINN-kode: 457238948
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt