Bildegalleri
Mørejet 30
Mørejet 30 D6 370
1987
30 fot
Innenbords
Ikke oppgitt
Pris
399 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Båten er utstyrt med Volvo Penta D6-370 (2014 modell), som har gått 3431 timer. Motoren er kjent for god driftssikkerhet, ytelse og økonomisk gange, og passer godt til denne båtstørrelsen.
Marsjfart er ca. 26 knop med et forbruk på rundt 40 liter per time. Toppfart er ca. 38 knop ved lett last og nyvasket skrog.
Det er gjort vesentlige investeringer i senere tid. Høsten 2024 ble det montert nytt Volvo Penta DPH drev, inkludert nye propeller og ny tiltmotor. Våren 2025 ble det utført storservice på motor, inkludert rensing av varmevekslere. Samme år ble det også installert ny Raymarine kartplotter med kart.
I 2016 gjennomgikk båten en omfattende oppgradering i forbindelse med installasjon av ny motor. Arbeidet inkluderte blant annet nye girvelgere ute og inne, ny defroster, nytt dashbord med oppgradert elektronikk, ny syrefast dieseltank på 515 liter, ny syrefast vanntank på 200 liter, ny varmtvannsbereder på 40 liter samt nytt kjøleskap med frysedel.
Båten fremstår som godt vedlikeholdt med flere viktige oppgraderinger utført. Den kombinerer et solid skrog med moderne teknisk utstyr, og fremstår som et godt alternativ for kjøper som ønsker en oppgradert og funksjonell båt.
Ved spørsmål, ta kontakt her på Finn eller ring 994 71 296
Selges som den står.
Spesifikasjoner
- Merke
- Mørejet
- Modell
- 30
- Modellår
- 1987
- Type
- Cabincruiser
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 370 hk
- Motorfabrikant
- Volvo Penta D6
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 38 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 5 000 kg
- Lengde i fot
- 30 fot
- Dybde
- 110 cm
- Bredde
- 325 cm
- Båtens beliggenhet
- Norge
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.