
Bildegalleri
Tareskog - eksklusivt Giclée-trykk med ArtGlass og ramme
Til salgs
Gratis frakt + Trygg betaling 194 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Tareskog - eksklusivt Giclée-trykk med ArtGlass og ramme. Bildet har kun hengt hjemme hos kunstner Trude Helen Hole og selges til halv pris.
- Tareskog er en av mine favoritter. Jeg fordyper meg i det, og det føles som om jeg svømmer i en slags evig følelse av lykke og velvære. Jeg vil liksom ikke ut av maleriet, for jeg liker det så godt - og jeg liker følelsen det gir meg. Det er som om jeg flyter, og ikke trenger å puste. Trude Helén Hole
Teknikk originalmaleri: Akryl på lerret
Signert: Ja
Format: 82 x 100 cm ferdig innrammet
Trykk: Eksklusivt Giclée-trykk
Ramme, passepartout og ArtGlass: Ja
Dette er et tilbud på Tareskog i et eksklusivt Giclée-trykk i begrenset opplag med sertifikat, ArtGlass og passepartout, samt solid og vakker ramme profesjonelt utført og tilpasset av André Michelsen. Denne type innramming gir maleriet et stilrent og tidløst uttrykk, og fremhever både farger og former i motivet. Vil du kun ha trykk og ramme inn selv, eller ønsker å kjøpe det originale maleriet i full størrelse 80x60 med en eksklusiv, solid og sort sveve-ramme, et unikt håndverksarbeid utført Michelsen - så kan du klikke her for info og priser.
ArtGlass hindrer lys-refleksjoner i glasset slik at farger og motiv ikke forstyrres/ødelegges, og har i tillegg UV-sperre som beskytter kunstverket vesentlig bedre enn vanlig glass. Giclée brukes av utallige kunstnere, fotografer, gallerier og museer verden rundt, og er verdens mest avanserte digitale prosess i henhold til reproduksjon- og trykk, og omfatter både digitalisering av originale verk, digital etterbehandling og trykk. Dette maleriet er digitalisert hos GicléeLAB i Bærum som er spesialist på fremstilling av giclée. Det stilles strenge krav til syrefritt og aldringsbestandig papir, og for dette maleriet er det brukt papir fra Hahnemühle som er en av verdens mest anerkjente produsent av kunstpapir og lerret for digitale trykk.
Trude Helén Hole som tilbringer dagene på Asker Kunstfagskole, er også forfatter, journalist, sommelier, modell, foredragsholder og forlagseier. Som ung var Hole en meget kreativ og habil tegner og kunstner med stor forkjærlighet til alt som innebar å skape noe, det være seg treskjæring, lage isskulpturer og keramikkfigurer, å sy egne klær - eller male, tegne og fotografere - og selvsagt skrive fortellinger.
Nå har Hole spisset blyantene sine og børstet støv av malerkostene, og skaper abstrakt og figurativ billedkunst inspirert av årstider og naturens skiftende humør, gjerne med små finurligheter og lekne detaljer. Hole er like ukonvensjonell i sin kunstform som i sitt forfatterskap, og varierer med bruk av olje, spray og akryl på lerret, samt bruk av elementer fra naturen. Malerier og motiver varierer stort fra det helt enkle, nakne og rå - til mer komplekse, kraftfulle, lekne og energiske malerier - til det skjøre og delikate - alle kontrastfylte variasjoner som finnes i vår egen natur.
Dette kunstverket omsettes med Art by Artists som mellommann i opphavsmannens navn, og er unntatt MVA. Pris er inklusive 5% kunstskatt, samt frakt og emballasje.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 20.3.2026 kl. 17:13 ・ FINN-kode: 456458113
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt


