Bildegalleri
8 stk. Pastell cocktailglass - Samleobjekt (Vintage/retro)
Til salgs
2 800 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger et nydelig og komplett sett med 8 originale pastellfargede cocktailglass i serien "Pastell". Dette er klassiske norske designikoner fra 1950/60-tallet.
Glassene har en "isete" eller "duggede" overflate (frostet glass) som gir en fantastisk glød i fargene. Den frostede overflaten kommer av at knust glassmasse i ulike farger ble rullet på og smeltet inn i glasset. Hvert glass er prydet med en elegant håndmalt gullkant på både drikkekant og fotplate.
Dette er de perfekte glassene til festlige anledninger, enten det er til cocktails, champagne, likør eller som eksklusive små dessertskåler. Nydelig til pynt i et glasskap.
Settet består av:
2 stk. Turkis
2 stk. Vårgrønn
2 stk. Bringebærrød/Rosa
1 stk. Gul
1 stk. Klar/Hvit
Glassene er i svært god stand. Gullkantene er meget pene og intakte. Ingen skår eller sprekker i glassene. De har blitt tatt godt vare på.
Mål:
Høyde: 9 cm
Diameter åpning: 7 - 7,5 cm
Selges samlet for 2 800 kr
Kan vurdere å selge enkeltvis for 400 kr pr. stk.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 19.3.2026 kl. 23:02 ・ FINN-kode: 456353965
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt

