Bildegalleri
Balun til amatørradio - antenne - sendes fraktfritt!
Til salgs
Frakt fra 38 kr + Trygg betaling 63 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Selger min «lille» Fritzel balun 1:6 da den ikke passet mitt antenneprosjekt likevel. Denne er minimalt benyttet og du vil få den i original emballasje. Kjøpt på årets Hammeeting.
Dette er utgaven som håndterer 1400 W SSB og 700W CW.
Fritzel-baluner er kjent for sin legendariske byggekvalitet og holdbarhet, men de er betydelig dyrere enn f.eks. EAntenna, hvor du kan få en tilsvarende 1:6 balun for rundt 800–900 NOK ny i butikken.
En ny Fritzel 1:6 balun som tåler 3000 W SSB ligger til salgs hos Simarud for 2255,- !!!!!
Velg «Fiks Ferdig» så sender jeg balunen portofritt. Det påløpet kun et lite gebyr fra Finn.no.
Dette sier AI om denne balunen: Serie 83 skiller seg fra den mindre Serie 70 ved at den inneholder både en transformator og en innebygd mantelstrømsperre (choke). Dette hindrer HF-stråling i koaksialkabelens ytterskjerm, noe som reduserer støy og TVI (interferens).
Bruksområde: Den er spesielt beregnet for Windom-antenner (OCFD - Off-Center Fed Dipole) montert i en høyde på over 15 meter, der fødeimpedansen ofte ligger rundt 300 \Omega.•
Mekanisk styrke: Huset er værbestandig og utstyrt med solide strekkavlastere for antennetrådene.
Tips for montering
Hvis du bruker denne til en Windom antenne, er det verdt å merke seg at høyden over bakken påvirker impedansen. Ved lavere høyder (under 15 meter) kan en 1:4 balun noen ganger gi bedre tilpasning (SWR), men 1:6 er standardvalget for de klassiske Fritzel-oppsettene i god høyde.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 22.3.2026 kl. 18:27 ・ FINN-kode: 456200193
Utforsk våre nye sider for klær og mote
Ta en titt

