Ringevikar SFO
Bergen kommune
- Frist 08.04.2026
- Ansettelsesform Engasjement
Ringevikarer SFO
Damsgård skole er en barneskole med 410 elever og velkomstklasse. Skolen har 69 ansatte. Vi holder til i et nytt, moderne skolebygg med fleksible læringsarealer. Skolens visjon er: Sammen for læring og trivsel. Damsgård skole har et godt arbeidsmiljø, med dyktige og samarbeidende lærere og fagpersoner. Vi har sterkt fokus på profesjonelle læringsfelleskap. Skolen er en "vi- skole" hvor lærerne og fagpersonene samarbeider tett om både planlegging og gjennomføring av undervisningen og aktiviteter. Vi legger stor vekt på varme og tydelige voksne. På SFO er det cirka 180 barn fordelt på tre avdelinger.
Vi søker etter ringevikarer som kan jobbe etter behov mandager til fredager fra kl. 13.00 til 16.30.
Arbeidsoppgaver
SFO:
Planlegge, tilrettelegge og lede aktiviteter både inne og ute slik atbarna utvikler sine kompetanser og ferdigheter i tråd med rammeplan for SFO.
Støtte og tilrettelegge for barna gjennom lek.
Bidra til et godt foreldresamarbeid.
Bidra til språklig utvikling gjennom lek, bøker, koding og kreative aktiviteter både inne og ute.
Kvalifikasjoner
Vi ønsker oss engasjerte, robuste og dyktige vikarer til en kjekk og travel hverdag.
Vi foretrekker søkere med erfaring fra arbeid med barn og unge.
Det er ønskelig med erfaring og/eller kompetanse innen IKT/koding, fysiskaktivitet eller kunst- og kulturaktiviteter.
Personlig egnethet vil vektlegges.
Søkere må beherske norsk meget godt muntlig og skriftlig for å være gode språkmodeller for barna.
Gyldig politiattest er et krav.
Personlige egenskaper
Vi ønsker trygge og stabile medarbeidere som ønsker å jobbe med barn og som kan være gode rollemodeller.Vi ønsker medarbeidere som kommuniserer godt med både barn og voksne.
Vi ønsker medarbeidere som er gode til å bygge relasjoner til barna og til å utfordre, støtte ogmotivere dem for læring.
Vi ønsker medarbeidere som er faglig engasjerte, fleksible og løsningsorienterte.
Vi ønsker positive medarbeidere som tar innitiativ, har godt humør og bidrar i arbeidsmiljøet med god kapasitet ogfleksibilitet.
Vi tilbyr
Lønn etter gjeldende overenskomst.God pensjonsordning, ulykkes- og gruppelivsforsikring.
En arbeidsplass som er en inkluderende arbeidslivsbedrift (IA).
Faglig og personlig utvikling.
Arbeidstid mandag til fredag, dagtid.
FerdigheterAI-generert
- Norsk
JobbMatch
Er du en god match for denne stillingen?
JobbMatch ser på erfaringen og egenskapene dine – og sjekker hvor godt du passer.
Om arbeidsgiveren
- Sektor: Offentlig
- Antall stillinger: 5
- Sted: 5162 Laksevåg
- Bransje: Barn, skole og undervisning
- Stillingsfunksjon: Skoleassistent
- Arbeidsspråk: Norsk
Annonseinformasjon
- FINN-kode 456078198
- Sist endret

