Fiks ferdig
Bildegalleri
(1/11)
Alfred Homann utelamper fra Louis Poulsen, ref 5 og 6-. Hent eller få sendt
Til salgs
Beskrivelse
Har 2 stk Alfred Homann modell M2 utelamper fra Louis Poulsen. Kr 2200 pr stk
Produsert i aluminium. Begge har de smale pleksiglass buene på toppen ( mot inntrengning av vann) Begge lampene er meget god stand.
Den buede delen er etterlakkert.
Begge har merking som viser uke og årstall de er produsert. Begge er kontrollert mht det elektriske.
Om lampetypen: Utelamper med Inntrengningsbeskyttelse IP23 etter installasjon. Pæretype E14 tåler max 40 watt. Størrelse: 20 x 24 x 14 cm Om lampetypen fra nettet: Homann vegglampen ble tegnet av Alfred Homann i 1981 som en glødelampeversjon. I 1987 ble lampen videreutviklet til Homann M2, som var utstyrt med kompaktlysrør. Vegglampen er laget over en klassisk geometrisk form - kvartkulen. Når lampen er slått på, blir bakplaten opplyst for å gi en klar oppfatning av selve lampens form. Ideen bak vegglampen var å skape en armatur som er beregnet til opplysning av fasader, inngangspartier og trapperom. Pris pr stk ) Om ALfrd Homan fra nettet:
Homann designet mer enn ti produktserier eller 50 ulike armaturer (som Nyhavn, Strata, Homann Wall, Rappe Louis, Pulsar system, Kipp Family, AH system, AH Wall system, AH Mini, og Homann Park), alle i samarbeid med Louis Poulsen, den eneste belysningsprodusenten han noen gang har jobbet sammen med.
Alle produktene hans er preget av at armaturen former lyset og lyset former armaturen. Homanns designer er alle gjennomsyret av hans grundighet og øye for detaljer, som kjennetegner epoken med dansk minimalisme og funksjonalisme. Homann selv brukte enkelhet, klarhet og logikk som nøkkelord for å beskrive verkene sine.
Homann hadde en helhetlig tilnærming og oppsøkte forbindelser mellom objektet som skulle utformes, og formålet det tjente. Han startet med skissering som en slags avklaringsprosess, og fortsatte deretter med å velge hovedideen, som ble etterfulgt av en prototype. Dette var spesielt viktig for Homann siden tegninger ikke kunne skildre det han beskrev som lysets fjerde dimensjon. Deretter begynte en lang prosess med finjustering av produktet der de valgte produksjonsmetodene ble tatt i bruk.
NB! Svar fra forhandlere kommer ikke i vanlig innboks i Finn appen.
Det hender dessverre ofte at Finn systemet for forhandlere gjør at mailen havner i Søppelpost / SPAM så det er fint om du oppgir telefonnr så jeg får svart deg evnt der.
Svaret kommer ikke i vanlig innboks som det gjør når du handler med private.
Du kan også sende en sms eller ring på 97760665 eller mail direkte til psoeren@online.no eller post@brukthandleren.no
Avtaler om henting kan gjøres hele uka som regel, også helg!
NB: Knappen for å vise hele beskrivelsen har kun en visuell effekt.
Nøkkelinfo
- Tilstand
- Pent brukt - I god stand
Beliggenhet
| FINN-kode | 455993808 |
|---|---|
| Sist endret | 17.3.2026 kl. 17:51 |










