Bildegalleri
Den store håndarbeidsboken 2 (1970) 1. utgave – Klassisk oppslagsverk
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 40 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Selger et pent eksemplar av Den store håndarbeidsboken 2, utgitt av Dovre Mønster i 1970. Redaktører: Signe Rutlin, Gjertrud Brun og Gjertrud Bringsvær. 577 sider i A4-format.
Dette er den originale førsteutgaven av bind 2, som er kjent for å være det mest omfattende verket for tradisjonshåndverk i Norge. Mens bind 1 fokuserer på søm og strikk, går dette bindet i dybden på de "tøffere" håndverkene. Den store håndarbeidsboken bind 2 er en bok om ulike typer håndarbeid. Boken inneholder trinnvise forklaringer, mønstre og teknikker innen flere håndarbeidsformer. Egner seg som oppslagsverk for håndarbeidsinteresserte og til bruk i hobby- og håndarbeidsprosjekter.
Boken er rikt illustrert med fantastiske steg-for-steg bilder som er like relevante i dag som for 50 år siden. Boken dekker blant annet: Tre og metall: Møbelsnekring, lafting, lagging og smijern. Naturmaterialer: Neverarbeid, kurvfletting, halm, siv og bast. Spesialteknikker: Gyllenlær, tågarbeid, hampeslåing og arbeid i plast/ben.
Boken er i god stand for sin alder. Permen har det klassiske retro-designet i hvitt og oransje med gulldetaljer. Ryggen er fast og sidene er rene.
Boken ligger i dag på bruktmarkedet, da den ikke lenger er i ordinært salg i bokhandelen.
Se også liknende bøker jeg har ute på Finn for ev. samkjøring av fraktutgifter. Er også åpen for redusert pris ved kjøp av flere bøker. Kontakt meg på melding.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 8.3.2026 kl. 23:38 ・ FINN-kode: 454544500




