Bildegalleri
Øst-Telemark herrebunad – komplett – passer ca 190–198 cm
Til salgs
31 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Pent brukt - I god stand
Farge: Grønn
Selger en klassisk og pen Øst-Telemark herrebunad med grønn jakke, nikkers og alt tilbehør. Bunaden er 40 år gammel og er godt ivaretatt og lite slitt. Bunaden ble sydd av lokal skredder i Bø i Telemark i 1985. Dette er en tradisjonell og solid bunad som fortsatt har mange år igjen.
Bunaden selges komplett med tilbehør, og er klar til bruk.
Bunaden består av
• Jakke
• Vest
• Bukse
Knappene er i tinn.
Tilbehør som følger med
• Bunadskjorte
• Håndstrikkede sokker (noe slitt, men hele)
• Hosebånd
• Sko i lær - Norrøna (str 11) (noe slitt, men hele)
• Hatt
Bunaden er pent brukt og godt holdt. Etter en nylig besiktigelse av fagperson hos husfliden ble det sagt at denne så bra ut, men hun påpekte at sømmene på innsiden av jakken er noe frynsete og ikke så pent sydd som jakkene de syr. Dette er kun kosmetisk, er ikke synlig ved bruk og påvirker ikke bruk.
Jeg er 194 høy og har normal/slank kroppsform.
Bunaden selges samlet til oppgitt pris.
Seriøse bud vil bli vurdert.
I tillegg selges mansjettknapper og sølje - begge i sølv 830s (se bilde) - 3.500 kr (Sølje er kjøpt fra Sylvsmidja for få år siden - prod.nr 446100)
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 13.3.2026 kl. 07:55 ・ FINN-kode: 452392382



