Bildegalleri
Sorel Caribou - tåler minus 40 C - 1/2 pris
Til salgs
1 199 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Som ny - Ikke synlig brukt
Skostørrelse: 45
Type: Vinterstøvler
Sorel Caribou er originalen som mange prøver å kopiere. Dette er en real vinterstøvel som har et design som har blitt elsket i mange tiår. Den er isolert med en 9-lags, uttagbar og vaskbar innerstøvel, så her vil du holde deg god varm også på de skikkelig kalde dagene.
Caribou er komfortgradert til -40°C. Dette er en svært varm vinterstøvel som passer utmerket på kalde vinterdager her i Norge.
Overdelen er av slitesterkt, vanntett nubuck-skinn. Sømmene er også forseglet for å holde vann ute. Sålen og underdelen av skoen er laget av gummi (vanntett). Uttakbar innerstøvel i Thermoplus ™, som gir varme og komfort i kaldt og vått vintervær. Dersom du skal ha en vinterstøvel som faktisk er like kul i byen som på fjellet så er Carbou valget for deg.
Søm-forseglet vanntett konstruksjon
Vanntett nubuck skinn i øvre del
Uttakbar 9mm Thermoplus ™ InnerBoot
Sherpa Pile ™ snøleppe
25mm limt frost plugg såle
Håndlaget vanntett vulkanisert gummi shell
SOREL AeroTrac ™ non-lasting yttersåle
Skafthøyde: 10 cm / 24,5 cm
Sorel karakter: -40 ° Celsius
Innersåle: ThermoPlus 9mm
Mellomsåle: 25mm Felt frost plug
Yttersåle: SOREL AeroTrac™
Vekt: 1048g
Veiledende pris 2.399 kr - selges halv pris 1.199 kr.
Kun brukt et par ganger !
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 19.2.2026 kl. 18:22 ・ FINN-kode: 451444898