
Bildegalleri
Dissosiasjon og relasjonstraumer. Integrering av det splittede jeg.
Til salgs
Frakt fra 39 kr + Trygg betaling 39 kr
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Trine Anstorp, Kirsten Benum og Marianne Jakobsen (red.)
Markeringer med highlighter fra side 17-42, ellers som ny norsk paperback.
Se mine andre annonser for kombinert frakt.
Dette er den første norske boken om traumer og dissosiasjon, skrevet av erfarne fagpersoner innen feltet. Her presenteres ny og aktuell kunnskap om fenomenet dissosiasjon og dissosiative lidelser som kan gjøre symptomene mer forståelige og behandlingen best mulig.
For å kunne utvikle bedre forståelse og behandling av traumerelaterte dissosiative lidelser kreves integrert kunnskap fra faglige retninger som nevrobiologi, tilknytningsteori, kognitiv teori, samt nyere emosjonspsykologi, narrativ og kroppsorientert teori og metode. Forfatterne har i flere år samarbeidet med amerikanske og nederlandske fagmiljøer når det gjelder forståelse av dissosiasjon. Det vil si de fenomenene som terapeuter lenge har observert i terapirommet - som at klienten plutselig enten forsvinner helt i kontakten med terapeuten, begynner å snakke med barnestemme, får sterke kroppslige gjenopplevelser eller blir taus og stivner til.
Øvrige bidragsytere er Eva Dalsgaard Axelsen, Wenche Fjeldstad, Eileen C. Lund, Judith van der Weele og Ellen Wessel, samt Ellert Nijenhuis, Onno van der Hart og Kathy Steele.
Z
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 7.2.2026 kl. 21:32 ・ FINN-kode: 450036068