Bildegalleri
Usneatinktur - 100 ml
Til salgs
Frakt fra 25 kr + Trygg betaling 57 kr. Frakten er på tilbud – ordinær pris er 39 kr.
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Helt ny - Uåpnet/med lapp
Dypt inne i de ville skogene vokser usnea som urgammelt vev drapert over trærne ~ en lav, en beskytter, en vakker symbiose mellom alger og sopp som lever i perfekt harmoni med skogen. Kjent som «skjegglav» eller naturens antibiotikum, har usnea lenge vært verdsatt av urtekjennere og healere for sine kraftige antibakterielle og antivirale egenskaper.
Usnea er en mild, men kraftfull alliert når årshjulet snur og i tider med overgang. Denne magiske medisinen støtter immunforsvaret, spesielt i sesonger med sykdom og transformasjoner. Usnea er kjent for å støtte luftveiene, lindre sår hals og beskytte kroppen mot infeksjon.
Brukes ved:
• forkjølelse og influensa
• urinveisinfeksjoner
• luftveisinfeksjoner og sår hals
• bakterielle bihuleinfeksjoner (kan brukes som mild nesespray)
• soppinfeksjoner (candida, fotsopp osv.)
• indre eller ytre overvekst av bakterier eller sopp
• infiserte sår og byller
• sår som gror sakte
• …og mye mer
Dosering:
• Som tinktur brukes 10-20 dråper i litt vann inntil 4 ganger daglig, spesielt ved første tegn til ubalanse eller i korte perioder som forebyggende, sykdomsbeskyttende og immunstyrkende medisin i overgangstidene.
• Samme mengde kan brukes i gurglevann ved sår hals, streptokokkinfeksjon i halsen, etc.
• Ved akutte bakterieinfeksjoner brukes 1 teskje av tinkturen i litt vann opptil 6 ganger daglig.
• Som nesespray ved forskjølelse, bihulebetennelse eller influensa, bruk 10 dråper Usneatinktur i litt vann.
• Til utskylling ved behandling av vaginale infeksjoner: lag et vaskevann av 15 ml tinktur som blandes med ½ liter vann, og dusj underlivet 2 ganger daglig i 3 dager, gjerne når man står opp om morgenen og før man legger seg om kvelden.
• Det er en potent alliert ~ unngå å bruke den over lengre tid.
Denne tinkturen er laget av viltvoksende usnea; dobbelt ekstrahert (etter tradisjonell folkemedisinmetode) med økologisk vodka, og har stått gjennom to fullmåner.
Ingredienser: usnea, økologisk vodka, vann
100 ml
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 5.2.2026 kl. 15:29 ・ FINN-kode: 449683077