
Bildegalleri
Norges (og verdens?) aller første krimroman
Til salgs
Frakt fra 25 kr + Trygg betaling 39 kr. Frakten er på tilbud – ordinær pris er 39 kr.
Trygg handel med Fiks ferdig
Varen sendes til deg, og du har 24 timer til å inspisere den før pengene overføres til selgeren.
Beskrivelse av varen
Tilstand: Helt ny - Uåpnet/med lapp
Selger et ulest eksemplar av det som regnes som Norges aller første krimroman – og kanskje er den også verdens første... de lærde strides. Kampen står mot ikke ukjente Edgar Allan Poe.
"Mordet på maskinbygger Roolfsen" av Maurits Hansen ble skrevet allerede i 1839.
Den vakre utgaven jeg selger her er Nasjonalbibliotekets nyutgivelse fra 2017 ( i serien NBs Krimklassikere).
Boken skildrer en mystisk forsvinning, et mulig mord og en politisjef som uten respekt for autoriteter jakter på sannheten i et klassedelt samfunn. Er maskinbygger Roolfsen drep og hvor er liket?
Denne utgaven har et forord av krimforfatter Hans Olav Lahlum, som bl.a. skriver at "Maurits Hansen foregrep her utallige moderne krimforfattere og ble en direkte inspirasjon for senere litterære verdensstjerner ..."
Boken er som sagt ikke lest, og fremstår som helt ny.
Selges for 99 kroner.
Sender gjerne, kjøper betaler frakt. Send meg ei melding, så blir vi enige om frakt, vipps-oppgjør osv ... eller benytt fiks-ferdig-løsningen.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 4.2.2026 kl. 01:33 ・ FINN-kode: 449453957


