Bildegalleri
Rohinton Mistry: "Balansekunst". Paperback
Til salgs
50 kr
Beskrivelse av varen
Rohinton Mistry: "Balansekunst". Paperback
Ascehoug, 1. opplag / 2010
Paperback. En brett på omslaget foran, se bildet.
782 sider
(wikipedia): Balansekunst (org. A Fine Balance), utgitt i 1995, er Rohinton Mistrys tredje bok. Handlingen er satt til Mumbai, India fra selvstendigheten i 1947 til unntakstilstanden i 1975, og omhandler fire karakterer fra forskjellige bakgrunner – Dina Dalal, Ishvar Darji, hans nevø Omprakash og unggutten Maneck. Boken ble filmatisert i 2006. Utgitt på norsk i 1997 av Aschehoug.
Rohinton Mistry (født 3. juli 1952 i Mumbai i India) er en indiskfødt kanadisk forfatter som skriver på engelsk. Han bor i Brampton i Ontario i Canada. Mistry er av indisk opphav, opprinnelig fra Mumbai. Han praktiserer zoroastrisme og hører med i parsar-samfunnet. Mistry ble i 2012 tildelt Neustadt International Prize for Literature.
Mistry ble 30 desember 2015 utnevnt til medlem av Order of Canada.
*** Fra min private samling. Overlevering kan avtales på Nøtterøy eller i Oslo sentrum (jeg er der av og til). Ved postforsendelse betaler kjøper porto
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 27.1.2026 kl. 22:12 ・ FINN-kode: 448305334



