Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Toyota/RAV4
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Toyota RAV4

Bildegalleri

(1/54)
SOLGT

Toyota RAV4

2,2 D-4D 4WD Exective

Modellår

2014

Kilometerstand

223 505 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Diesel

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på JD69049Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Bilens historikk:

-Ble kjøpt av meg som eier nr. 2 i 2015. Nybilprisen på akkurat denne Executive versjonen i 2014 lå da på litt over 500 000,- så da denne med en kilometerstand på i underkant av 30 000km dukket opp på finn.no til en pris av 400 000,- var jeg ikke tung å be da den i tillegg hadde Webasto montert, noe som jeg fort vet er et tillegg på 35 000,- i nybilprisen.
Kunde hadde også valgt ekstra tektylbehandling så det var ikke noen tvil om at det var en voksen muligens bilkyndig tidligere eier.

Noe av det første jeg gjorde med den var å levere den inn til nærmeste Toyota forhandler her og fikk montert både panserbeskytter samt vindavvisere til både front og bak side vinduer. Gir et mye mere sportslig og estetisk utseende.

-Som bilder viser ifra jeg kjøpte den hos forhandler så så den jo dritt kjedelig ut helt original! Ja den hadde 20" hjul med "bananskall profil" på dekkene og det funker jo sikkert greit det.. Bare ikke på "Ekte trønderske veier"

Har tidligere hatt både hiluxer og cruisere så jeg kjenner godt til kvaliteten til Toyota og ikke minst fremkommeligheten. Derfor har jeg på alle mine tidligere kun kjørt på BFGoodrich All-Terrain T/A, så valget falt på KO2 235/70 R 16 til denne. Den er myk, tar unna "norsk dårlig vei" og ikke minst trenger du absolutt ikke å bekymre deg om det kommer snø, den ligger grisegodt på norsk snøføre, samt nesten uansett dybde!

-Men som en ekstra sikkerhet har jeg helt nye og så vidt kjørte piggdekk medfølgende(dvs. De har nettopp blitt satt på nå) Dette fordi den vinteren vi har hatt så langt i år har vært veldig glatt hvertfall i Trøndelag.


Har det på 10år nå vært et billig bilhold? Tja det kan du selv velge hva du tenker om det:


-Som Toyota eier er det jo nesten en selvfølge at du tar alle servicene dine hos Toyota.. Hvorfor tenker du?
Jo visst et eller annet går til hælv... Så er det i alle fall Toyota sin case. (Kaller det noe så fint som "relax garanti" tror jeg) Har det lønnet seg? Tja..

-Før garantien utløpte kunne Toyota ved hovedservice på 160 000km finne ut at "hjernen" til elektronikken på bilen lå inne med flere feilkoder. Deres løsning på dette var at de byttet denne på garanti noe som gjorde at jeg sparte et utlegg på 35 000,- der.

Girkassen gav seg på rundt 195 000km. Dette en kost på 45 000,- for en ny girkasse. Dekket av dem. Så spurte de meg, siden bilen er under 10år gammel.. Har gått under 200 000,- vil du at samtidig som vi jekker ned girkassen din, tar å skifter ut til ny clutch?
Selvfølgelig sa jeg (en kost jeg selv måtte betale 20 000,- for, men så absolutt verdt det når jeg tenker denne skal rulle mange tusen kilometer til)

-Hadde så vidt noe fukt i tåkelysene også så de ble byttet til nye på garantien.

-Bilen har tikket og gått siden jeg kjøpte den, jevnlig oppfølgning på merkeverksted samt oppfølging av tectyl-behandling, Hva har så da kostet? Jo jeg var en av de heldige som... Varmeapparatet gikk til helv... På!!
Hva gjør du med en bil da? Kan jo ikke selge den slik? Så her ende jeg opp med å måtte ta hele regningen selv, da dette visstnok ikke går under garantien til Toyota. Seter og dashbord må ut for å komme til å sette inn nytt register innen ifra så.. Her gikk det 50 000,- Kjipt men slik sjer.

-Webastoen som for meg hvertfall betyr veldig my... Sluttet å fungere(soter igjen visst den ikke blir jevnlig/mye brukt) Ja det var jo ikke noe å diskutere så, Toyota verkstedet fant ut at feilkoder på brenneren lå inne så de resatte disse og brenneren skulle være god som ny!
Vel... Nei ikke akkurat. 2gang på rad gjorde de dette, og til slutt hadde de søkt seg frem til at det var et styrekort til en snaue sum av 6500,- i bytte så ville den fungere! Den ene vinteren gjorde den det hvertfall. Fikk derfor vinteren etter et Meca verksted til å se på den. De byttet brennplugg - mye demontering i motor for å komme til for og for en snaue sum av 10 000,- ble den altså i fjor vinter ordentlig reparert og har mange år igjen i vente. En ekstra luksus som jeg mener må bare fungere!

-Ellers så har den ganske nylig EU-kontroll, nye bremser, oljeskift, kupefilter etc. . Alt er på stell! Siste tectyl-behandling var rundt nyåret i 2024(har brukt en 12 000,- pakke annen hvert år etter anbefaling fra rust spesialist)

-Ekstrautstyr som ikke er originalt er bla. Buffertank for oppvarmet spyleveske ved ekstra kalde dager. Når du skrur på tenningen går det 1-2 minutter så ryker det skikkelig når du spyler frontruta(is-lag løsner lett)

-Dashcamera i både front og bak vindu.


-Ja den har noen merker hær å dær(som bilder viser)
-Ja et klips i frontfanger har løsnet(mente Toyota snakket om de kunne ta det for i underkant av 5000,-
-Takboksen den følger ikke med da jeg har plukket av den fordi den var såpass stygg (flasset)

-Ut ifra utstyrsnivå, tilbehør, vedlikehold og tilstand..
Tenker jeg ikke å ha noe å fire på i prisen!! Eneste minuset for deg som Evt. Kjøper er vel at akkurat denne kommer under sånne som militæret kan ta beslag i ved Evt. Krig.

-Dieseldrevet, Driftsikker Arbeidsjern som trekker opp til 2000kg!!


Bilinteriserte som ønsker å kjøpe til satt pris er velkommen til å ta kontakt.

Synes ikke det er greit å selge en bil med kun 2 setninger: Bilen virker. Selges.

Har du derfor peiling på bil, vet du med akkurat denne "utbroderingen" akkurat hva du får... En trygg og sikker bil i mange år fremover. All historikk ligger selvfølgelig inne hos Toyota forhandlere Norge over, og alt som har blitt gjort er derfor sporbart med tanke på sikkerheten i det.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 942 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
135 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Toyota
Modell
RAV4
Modellår
2014
Karosseri
SUV/Offroad
Drivstoff
Diesel
Effekt
150 hk
Slagvolum
2,2 l
CO₂-utslipp
149 g/km
Kilometerstand
223 505 km
Girkasse
Manuell
Maksimal tilhengervekt
2 000 kg
Hjuldrift
Firehjulsdrift
Vekt
1 605 kg
Seter
5
Dører
5
Størrelse på bagasjerom
547 l
Farge
Svart
Bilen står i
Norge
Neste frist for EU-kontroll
21.11.2027
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
JD69049
Chassis nr. (VIN)
JTMDCREV70D038254
1. gang registrert
20.02.2014
Eiere
2
Salgsform
Bruktbil til salgs

Selgers kjennskap til bilen

Er det gjort større reparasjoner?

Ja. Se under beskrivelse

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

7300 Orkanger
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

448284617

Sist oppdatert

11. februar 2026, 05:08

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Toyota
Toyota RAV4